Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Biosz órára azt a feladatot...

Hevesi.flora kérdése:

Biosz órára azt a feladatot kaptuk, hogy nézzünk utána a buborékhalászatnak és a citromcápa szaporodásának. Hol tudnék találni anyagot? (wikipédiában nincs. )

Figyelt kérdés

Iigazából keddre kellene.A citromcápáról már találtam egy keveset,de a buborék halászatról(buborék halászatról)csak Sponge Bob-ot adja ki a gugli.: DD

Előre is köszönöm.:)


2011. febr. 13. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


buborékhalászatól nem találtam semmit, de azt se tudom, hogy mi az... :D

2011. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönömszépen.:)
2011. febr. 13. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Buborékhalászatról még nem nagyon hallottam, de az alábbiak alapján érdemes szerintem elindulni:


"Kora tavaszszal kiönt a folyó s a csuka ívni készül, barangol a sekély vízben. Ha ilyenkor fagyra fordúl az idő, emberünk kemény dorongot ragad a kezébe s kiszáll a ropogó jégre, mely rendesen átlátszó.


Pontosan tudja, hol kell keresni a halat. A hal megszorúlva levegős víz dolgában, a jégkéreg alatt azokat a helyeket keresi föl, a hol a levegő buborékot vetett s itt pipál a hogy tud.


A dorongos biztosan halad, mert csizmája alá rongyot kötött, s a mint a buborékot észreveszi, meglátja a halat is; ekkor két kézre fogja a dorongot s a hal helyére akkorát üt, a mekkorát csak bír: a hal elkábúl s veszve van."

forrás: [link]

2011. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A buborékhalászatot a bálnák alkalmaznak. Lemerülnek és a mélyből buborékot eregetek körbe-körbe úszás közben. A halakat ez a buborékfüggöny fogva ejti.

Kerestem a neten de nem találtam semmit ezt csak könyvben olvastam.

2011. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!