Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a sáskákat szaporí...

Hogyan kell a sáskákat szaporítani?

Figyelt kérdés

Van 3 szakállas agámám, és szeretném az eleségállatnak vett sáskákat szaporítani.

Elkülönítettem nagyobb szárnyas példányokat(fiatal szárnyasok), vegyesen, és melegítem őket. Afrikai sáskák. A hőmérséklet kb. 32 fok, és 30% a páratartalom napközben, este 50-re felmegy. Van bent nekik egy magas pohárszerű valami, homokkal megtöltve, és a tetejét nedvesítem.


Még mindig nem történt semmi! Nem is látom őket párosodni. Mi lehet a probléma?? Túl öregek? Túl fiatalok? Nem jó a páratartalom??

Már elolvastam a neten fellelhető összes dolgot, de nem akar összejönni a dolog...


2011. jún. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
inkább pusztítani kéne.
2011. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sehogy
2011. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja de itt a városban nem tudom a természetből begyűjteni őket. És baromira sokba kerülnek.


Bár nem csak az anyagiak miatt csinálom, nem spórolok a háziállataimon, de mivel már szinte mindegyik más eleségállatot sikerült szaporítanom, ezért már elvi okokból csinálom. Kihívás. Egyedül ezek fognak ki rajtam. Nem nyugszom, amíg legalább egy kicsi ki nem kel!!



Egyébként olyanok válaszát várok, akiknek sikerült. Hozzánemértők kíméljenek!

2011. jún. 29. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:

egyrészt: agámának a sáska nem teljes értékű eleség, legfeljebb időnként szabad neki adni, a vadászat öröméért :)


másrészt: nálunk hasonló volt a helyzet, napközben ment a talajfűtő, éjjelre lekapcsoltuk (hűvös a házunk télen-nyáron, szal ilyenkor jól lehült), akváriumban voltak tartva, amit alu szúnyoghálóval fedtünk, ágakkal, zöld eleséggel és egy tállal, amiben nedves kókuszrost volt.

éppen elhatároztuk, hogy felszámoljuk az egész állományt a frászba, mert már hetek óta nincs szaporulat, amikor észrevettük az első kicsit :D

(aztán végül mégis felszámoltuk őket, mert nem volt rájuk igény)

2011. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"egyrészt: agámának a sáska nem teljes értékű eleség, legfeljebb időnként szabad neki adni, a vadászat öröméért :) "


Ezt hogy érted? A szakállas agáma legfőbb elesége a tücsök és a sáska. Még soha nem olvastam vagy hallottam olyat, hogy nem szabad nekik adni sáskát(csak kiegészítőnek).


Az enyémek esznek sáskát, gyászbogárlárvát, néha viszmolyt csemegének, és minden nap kapnak zöldet is.

+ a szokásos kálciumos porozás stb..

A tücsköt már nem nagyon eszik, mert túl kicsi. A csótánytól félnek, és túl gyorsak is.

2011. jún. 29. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:

pedig úgy tudom, a csótány nekik a legjobb. a sáska azért nem jó, mert kevés benne a fehérje.

nagyobb méretű argentín, vagy halálfejes csótány? azok nem annyira gyorsak, mint a pettyesek.

2011. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!