Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan jöttek létre az egysejt...

Hogyan jöttek létre az egysejtűek?

Figyelt kérdés
Rákerestem neten, de erről sehol sem találtam semmit :( Valaki tudna választ adni?
2011. júl. 2. 03:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Bioszfaktos vagyok, úgy tanultuk, hogy az első örökítőanyaggal rendelkező élőlények létrejöttére még nem tud kielégítő választ adni a tudomány. Előttük a koacervátumok létrejöttéig és működéséig vannak információink.
2011. júl. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A többsejtüekből jöttek létre széteséssel. Ez tudományos tény!


Innen ered a mondás: "a sejtjeire hullik".

2011. júl. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy először az egysejtűek jöttek létre. A bonyolultabb szerveződések megjelenésével kezdtek el differenciálódni. Differenciálódott sejtek nem hullhatnak szét, mert önállóan nem tudnak működni.


Javíts ki, ha tévedek.

2011. júl. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom, nem értek hozzá!

Azt tudom, hogy a fizikában, kémiában (biológiáról még ne beszéljünk) van egy olyan jelenség, hogy önszerveződés.

Kezdve a vízmolekuláktól, amik beállnak egymással 120 °-os szögben, sokszöget alkotva, egészen a nanotechnológiáig, ami ki is használja ezt a jelenséget.

[link]


Ez olyan mértékben megnöveli az élet kialakulását (a Földön akkor meglévő anyagokból), hogy inkább nevezhető elkerülhetetlennek, mint véletlennek.

Laborban is nagy sikereket értek már el ezen a téren, egysejtűnek nevezhető élőlényt ugyan még nem sikerült "teremteni" de úgy tudom, dns-t már létrehoztak, és nem állnak meg itt.

És azt se feledjük, hogy az első, és sokáig egyetlen élőlények kemoszintetizáló egysejtűek voltak, amik még a fotoszintetizáló baktériumoknál is egyszerűbb felépítésűek, amik utánnuk jöttek.

[link]


(azért az érdekes, hogy a többi élőlény pár milliárd éve áttért a napenergiára (fotoszintézis) mi meg, a legintelligensebbek, most kezdünk észbekapni...)

2011. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!