Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen bogár volt?

Ez milyen bogár volt?

Figyelt kérdés
Bejött valami szunyogszerűség, de piros volt, picit nagyobb. Lecsaptam, kicsit megzavarodott szerintem miután a villanykörtéhez repült. nem tudom hogy került ide, van szúnyoghálóm, és ez jóval azután volt, hogy a háló nélküli ajtón szellőztettem. maláriától félek jelenleg, bár nem csípett meg. lehet hogy az volt? ha nem csipett meg is lehetek beteg? bár nem is érintkeztem vele, törölközővel megnyomogattam, aztán zsepivel széttrancsiroztam. errefelé nem hallottam ilyenről, hogy lenne, kisvárosban élek, nem az alföldön ahol hallottam ilyenről.
2011. júl. 9. 01:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
akkor nem az volt. ez egy picit volt csak nagyobb, max 2-3x akkora
2011. júl. 9. 02:09
 12/14 anonim válasza:

Az egy szuka szúnyog volt aki az este folyamán már bevacsorázott...(ezért volt piros mert tele szívta magát)

A maláriáról annyit,hogy az afrika és dél amerika illetve mexikó...semmi bajod nem lesz..

Vagy van a másik lehetőség:

a szúnyog mutáns volt te zombi leszel megeszed a családodat ők a szomszédokat és így tovább a,íg MIATTAD az egész világból egy rohadt nagy zombi golyó lesz :))

2011. júl. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Platypus ***** válasza:

Volt a szobádban EGY szúnyog, ami meg sem csípett és már a malária miatt aggódsz? Hol élsz te? Megyek én is oda lakni. Egy nyári este még BP belvárosa is tele van szúnyoggal, és tucatszámra csípik az olyan szerencsétleneket, mint én.

Ahhoz, hogy te maláriát kapj tőle, egyrészt meg kell hogy csípjen, másrészt fertőzöttnek kell lennie, ami kis hazánkban egy kivételesen ritka dolog. Ha meg szerinted nem is szúnyog volt, csak valami hasonló titokzatos piros rovar, akkor még annyira sem kell félned, hiszen ha nem vérszívó akkor maláriát sem terjeszthet.

2011. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a legdurvább a kérdésben, hogy lehet benne igazság, bár egyenlőre, talán még nem kell tartanunk a maláriától (bár Franciaországban dengue láz járvány volt), de ahogy melegszik az éghajlatunk, úgy érnek el minket is a trópusokról elvándorolt állatok, tehát a jövőben esélyes egy ilyen trópusi vírust hordozó állat megjelenése is.

[link]

2011. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!