Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen bogár lehet, nagyon félek?

Milyen bogár lehet, nagyon félek?

Figyelt kérdés
Linkelni nem tudok, de éjszaka vmi kapirgálást hallottam, és amikor felkapcsoltam a villanyt, a falon egy kb. 5 cm hosszú undorító bogarat láttam, de elszaladt, valószínűleg valami résbe. Nem mertem aludni hajnali 3-tól. Most nagyon félek. Ha felkapcsolva hagyom a villanyt, akkor is előjöhet? Csótánynál min. 2x nagyobb, sajnos az is volt már. 2 hónapja volt irtás.
2011. júl. 9. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nem ilyesmi volt? Nálunk ezek éltek a falban, rendes kis alagutakat vájtak, aztán kirágták magukat falból... Mi megfogtuk őket, apukám egy pálcára egérfogó ragasztót kent, bedugta a lyukba ahol voltak és a bogár ráragad, kiszedtük!

[link]

2011. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ezek is jó nagyra nőttek, amiket mi szedegettünk ki a falból, kb 4-5 centisek.
2011. júl. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

08:56 - Az cserebogár! Azok április közepétől május közepéig kísértenek, olyankor nem megyek 6-tól az utcára.

Egyébként a simplex fóbia minden kritériuma teljesül rám, ennek a tárgya maga a bogár. Vagy nekem mindegy, hogy rendszertanilag nem az, ha úgy néz ki. Ha meglátok egyet, úgy érzem, menten " meghalok " . Ne tudja meg, akinek nincs ilyen baja! De ez van már nagyon régóta 15-20 éve, csak sokáig kertesházban laktam, ott meg csak pókok vannak, azoktól nem félek.

Ma éjszaka amúgy nem láttam.

2011. júl. 10. 09:18
 14/18 anonim ***** válasza:

szia!


Esetleg házi tücsök?


[link]

2011. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen a fóbia, a pókoktól például én is félek egy kicsit. Csak azt tudom neked mondani, amivel magamat is nyugtatom: nem tudnak benned kárt tenni.

A férjed nem tud valahogy segíteni? Mégiscsak férfiak dolga az ilyeneket kezelni:D

2011. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én soha nem értettem a fóbiákat, ezért nem is tudlak megítélni. Nagyon furcsa, mert a bogarak semmilyen kárt nem tehetnek benned. Írtad, hogy el sem tudod képzelni, hogy milyen lenne, ha hozzád érne. Hát semmilyen, nem bánt. Persze, tudom, nem is ezzel van a baj, hanem egyszerűen a gondolatával. Viszont ez annyira megkeseríti az életedet, hogy az már az életminőséged rovására megy. Mindenképpen szakemberhez kellene fordulnod, hogy neked is jobb legyen, illetve a gyermekeidnek is. Mert így, hogy ezt látják tőled, ők is rettegni fognak az állatoktól. Ez pedig szörnyű, el sem tudom képzelni, hogy milyen lenne az életem, ha nem lett volna kiskoromban csigafarmom, krumplibogár tenyészetem, meg minden, amit meg tudtam fogni :) Ne vedd el tőlük ezt a lehetőséget, próbálj meg tenni magaddal valamit.
2011. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jaja, én is állatbolond vagyok, apukám is szereti őket. Kiskoromban, és most is gond nélkül kézzel megfogok békát, gyíkot, pókot (jó azt nem mindegyiket), egeret.. nincs velük bajom, mivéve ha mérges állatról van szó , azokat akkor kerülöm. Remélem a gyerkőcök is szeretni fogják az állatokat, meg ha lesz pasim az is legalább valamilyen szintig szeresse őket.. De értem a fóbiát, ám szerintem is át lehet rajta lépni akár szakember segítségével! Láttam már olyam műsort, ahol fóbiás emberekkel foglalkoztak, volt pl egy nő, aki a pókoktól félt. Szembesítették a félelmével, majd a terápia végére már nem hajította el a tarantulapókot, amit a kezébe adtak! :))
2011. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ha valakit még érdekel: kb. 2 hete éjszaka villanyfény mellett kaparászásra ébredtem. Egy qurva nagy bogár volt az, a férjem meg éjszakás volt. Én pánikrohamot kaptam, felhívtam a férjem, de nem jutottam szóhoz, nem bírtam megmozdulni sem. A többit nem részletezem. A folyosón remegve vártam rá 3 órát, első busszal el tudott jönni. Összeporszívózott hármat - az ágyneműtartóból ()!!!! Másnap anyához költöztem a gyerekkel, most jöttünk vissza. Kiderült, hogy svábbogár volt. Volt újra irtás - garanciális, de csak a mi lakásunkban. Félek, hogy nem tart sokáig a hatás, pedig permet és gél is volt. Utána még 7 döglött vagy vergődő bogarat talált a férjem a lakásban. sZERINTETEK kihúzzuk még 1-2 hónapig bogár nélkül? (A költözésnak még sajnos akadályai vannak) :(((
2011. júl. 27. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!