Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Idén miért van ilyen kevés...

Idén miért van ilyen kevés szúnyog?

Figyelt kérdés
tavaly ilyenkor már nem lehetett kint lenni este.
2011. júl. 12. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
talán jókor irtották őket..?! ezen mi is gondolkodtunk már.
2011. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én csak örülni tudok neki.
2011. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok volt a talaj víz és a békák elszaporodtak, és azok megeszik a szúnyogokat. (szerintem legalábbis ezért)
2011. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Van egy új irtási módszer, ami olcsóbb és hatékonyabb. A vizekben a szúnyogokat lárva korukban ölik meg. Am. nállunk már kezdenek elszaporodni, tegnap már este 9-kor nem lehetett kint megmaradni.
2011. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Idén kevesebb a csapadék, ezért az élőhelyeik egy része kiszárad.
2011. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye neked is nagyon hiányoznak?:D

Én nem tudom miért nincsenek, de addig örülök, amíg máshol vannak a kis szemetek.

2011. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünkön (plusz a környező településeken is szerencsére) nagyon komolyan irtották őket, pontosan a tavalyi borzalmas állapotok miatt.

De pl most voltunk egy pár napot rokonoknál Szabolcsban, hát ott sajna szinte felhőkben lepték el szürkületkor az összes fellelhető melegvérűt, nagybátyám vadász, és mesélte, hogy egyszerűen nem lehet szinte már lélegezni sem tőlük a sűrűbb bozótosban vagy az árnyékosabb erdőben. Egy csomó külföldi le is mondta az utat, így a vadásztérsaság komoly bevételtől esik el, meg hát a kötelező kilövéseket/számlálás/etetés stb is nehéz végigvinni, nemhogy kedvetelésből nekiindulni a határnak...

2011. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kevés?

Gyertek el hozzánk?Este már ki se lehet menni az udvarra,feketéllik tőlük az ember bőre.

Pedig van a kertünkben millió béka,denevér,nappal egy rakás rovarevő madár,egy csomó pók,de számottevő csökkenés nincs a szúnyoglétszámban.

Őrjítő!

2011. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk most is búg a permetezőkocsi, de eddig se volt szúnyog.

Tavaly sok csapadék volt tavasszal nyár elején, és megállt minden zugban, ahol ki tudtak kelni a lárvák.

Idén szárazság van.

2011. júl. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!