Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Bögölycsípéstől mi bajom lehet?

Bögölycsípéstől mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
2 napja lovaglás közben megcsípett egy bögöly, és már csak akkor vettem észre mikor elrepült rólam. Azóta 3 cm átmérőjű "daganat" van a combom alsó részén a vádlim fölött. Nem tulajdonítottam neki nagyobb problémát, ezért nem kezeltem le. Most le eceteztem, bekentem fenistillel, vizes ruha, fásli, és ittam kalciumot. Mi bajom lehet tőle? Egyéb tippek, mit tegyek?
2011. júl. 14. 21:34
 1/7 anonim válasza:
35%
bögöllyé változol te is :D nem kell félni,a bögöly az ilyen :) ecetezd meg borogasd az jót tesz neki
2011. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem tök felesleges már 3 nap után ecetezni - majd elmúlik. Engem is csomószor megcsípnek a szemetek.
2011. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak 2 éve már megjártam ezzel a döggel, kelés szerű dolog volt a combomon, és a háziorvosom azt mondta hogy a sebbe helyezi a petéit, így szétfertőzve a lábam azon részét. Ez igaz lehet?
2011. júl. 14. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Jézus, ezt ényleg egy orvos mondta neked? Csak mert nem igaz.
2011. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a trópusokon élnek hasonlók, de ott is ritka az ilyesmi.
2011. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Magyarországon is él olyan légy, ami sebekbe és azok környékére petézik, nem hülyeség a dolog. Mondjuk nem maga csinálja a sebet, hanem már meglévőt keres. A bögölycsípésnél inkább valami baktériumos fertőzés lehet a gond, a böglyök szájszerve nem egy higiénikus dolog. Ha nagyon csúnya, nem ártana dokinak megmutatni, nem mindig elég egy sima fertőtlenítés, pláne nem pár nap után.
2011. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aláírom Platypus irományát, valóban így van - de azt azért észrevenné a Kérdező, hogy nyüvek nyüzsögnek a sebében.
2011. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!