Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van a kullancsnak természetes...

Van a kullancsnak természetes ellensége? És van valami haszna? Úgy értem, hogy a biológiai egyensúlyhoz feltétlenül szükséges a léte?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem és nem.
2009. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a természetes ellensége!!!!

Három éve benyaltam egy fertőzöttet, a visegrádi hegységben, lebénultam a fél oldalamra, egy hét intenzív, azután agytrombózis, újra megtanultam járni, ilyesmi........de nem haragszom rájuk, csak még jobban megerősített.......de azért utálom.......sokat vagyok erdőben, és ha rám mászik egy, kiver a víz.....azt hiszem, ez érthető....:))))

2009. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is... Helyrejöttél? Mennyi ideig időzött benned a kullancs, miután észrevetted? Vagy ennek a dögnek pár perc is elég, hogy hasson?
2009. ápr. 1. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

1. vagyok.

Nekem a kutyáimba szoktak lenni, de azt olvastam, hogy 48 óra mire megfertőzhet, igaz máshol csak 4 órát olvastam.

Szerintem csak akkor hat, ha visszaöklendezi a fertőzésekkel együtt, amit kiszívott.

2009. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2009. ápr. 4. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nem mindegyik fertőzött!!!! Jobb esetben csak helyi bőrirritációd lesz a csípés helyén, olyan mint egy durvább szúnyogcsípés,és baraomira viszket...:))

Bennem néhány órát volt a lény, este vettem észre és akkor már el is tűnt, de nagyon csúnyán megduzzadt a helye. A lábfejembe mászott be, pedig hosszúszárú túrabaki volt rajtam!!!!!Szóval estére már 41 fokos lázam lett, hallucináltam, hánytam, de saját lábon mentünk be a neurológiára.Azért oda, mert sejtettem, hogy baj van, erdőgazdaságit végeztem, tanultam ezt-azt ezzel kapcsolatban.Egy hétig feküdtem bent megfigyelésen, de mivel az Encephalitis vírust csak és kizárólag likvorból / tarkó tájékon vett agyvízminta a gerincvelőből / lehet kimutatni és mivel ez nekem negatív lett, hazaengedtek......pedig egyáltalán nem lettem jobban egy hét után! Szóval hazafelé menet kaptam egy agytrombózist, és lélegeztető gépre kerültem néhány napra. Magyarul, súlyos orvosi baklövés áldozata lettem!!!3 hónapos kórház lett belőle, akkor bénultam le, de most már meggyógyúltam, hála az Úrnak!!! Megtanultam újra járni, teljes életet élek.Azt tanácsolom oltasd be magad,ez egy három fázisú oltás az esőt és a másodikat asszem fél év különbséggel kapod meg, a harmadikat egy év múlva és ez öt évig nyújt védettséget....legalább is régen így volt.Én az erdész suliban kaptam ilyet utoljára, de az még '91-ben volt..:)))

2009. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Be fogom oltatni magam, mivel kiköltöztem az erdőbe (Pilis). Csak azt hallottam, hogy az oltás nem mindegyik kullancsfertőzés ellen jó...:(
2009. ápr. 5. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:

2.-es vagyok ismét.

Valóban, sajnos csak a Lime-kór ellen létezik védőoltás, a vírusos agyvelőgyuszi ellen -ami nekem is volt- nem.

Én sokat járok a Pilisbe bringázni, vadkempingezni évek óta, nekem ott még nem volt kullancsom, persze valószínűleg csupán szerencsém volt...:))

2009. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, szerencséd volt (így legyen ezentúl is!), sajnos sok van - legalábbis az egyik kutyámban több a kullancs mint a bolha (most kap szegény épp infúziót ).
2009. ápr. 5. 20:17
 10/10 pettyeskoma válasza:
2-es... Ahhoz képest, hogy érintett voltál, elég tájékozatlan vagy. Pont Lyme-kór ellen nincs oltás és agyvelő, valamint agyhártya gyulladás ellen pedig van...
2021. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!