Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az a bizonyos nagy darab...

Az a bizonyos nagy darab hivatalos nevén kék fadongó csíp?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Csíp, és még agresszív is. én attól parázom a legjobban a repülő rovarok közül, sikítva menekülök előle:)
2009. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a dongónak nincs fullánkja így nemigen csíp és nem is agresszív... csak nagy darab és döng :D
2009. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Ne aggódj, nem bánt.

Papám mondta mindig még régen, hogy ezek nem csípnek. Sokat meg is fogtunk, nálunk a lilaakácra jöttek sokan. A kutyával kergettük, mert olyan szép kékes volt. :)

Mindig leütöttük őket és megfogtuk...

Szerintem nem csíp. Nem is hiszem, hogy tudna... ha mégis kicsi az esély rá, hogy megcsípjen. De üss le egyet és nézd meg, van-e fullánkja. Vagy ha találsz döglöttet... én azt hiszem nincs.

2009. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
elsőnek:köszi a biztatást!!!:-)))))
2009. ápr. 6. 13:19
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
a nagy fadongónak nincs fullánkja..legvégső esetben nagyot csíp a rágószerveivel..de max ha kézbe veszed a levegőben majdnem teljesen ártalmatlan..mint pl a poszméh
2009. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
92%

Hello! Sajnos cáfolnom kell az előző kommenteket, ugyanis a kék fadongónak VAN fullánkja. Fiatal koromban sokat "bogarásztam" és egyik haveromat meg is csípte. Ám, ne ez legyen a bizonyíték a válaszom helyességére: a minap a munkahelyemre beszökött egy szép nagy példány amit munkatársaim "hatástalanítottak", s a döglött rovar tetemét félretették nekem azonosításra. :) Persze azonnal felismertem,s képeket akartam nekik mutatni az interneten mikor erre a kérdésre bukkantam. Mivel itt annyira magabiztosak voltatok kicsit én is elgondolkoztam rajta, majd egy félperces boncolást követően egy 5mm-es(!!!) fullánkot halásztam ki a potrohájából. Az állat agresszív beállítását is cáfolnom kell. Békés állat, csupán nem kell piszkálni. Egy francia darázs sokkal agresszívabban lép fel ha a fészek közelében vagytok.


Üdvözlettel

2010. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Karibá válasza:
88%
Nos a kék fadongó csíp. Nem támadó de piszkálni, bántani nem szabad. Tapasztalatból beszélek ,mert engem megcsípett és iszonyatosan fájt. Annak idején a bátyám kisfia bogarakat gyűjtött. Gondoltam megfogom a ruhák közé bújt gyönyörű szép fadongót. Tudtam hogy van neki fullánkja ,de valahogy megfeledkeztem róla. Bele csípett a középső ujjbegyembe. Emberi szavakkal nem lehet kifejezni ,hogy mennyire fájt. (Borzalmasan fáj). Egy ellenszere volt és azt szerencsére eszembe jutott.Az pedig nem más, mint a vöröshagyma. Egy kis fej vöröshagymát kibeleztem annyira hogy az ujjam bele férjen.Ráhúztam az ujjamra. Kb.: 15-20 perc múlva kezdett hatni de addig pokoli kínokat álltam ki. Hála Istennek félóra múlva mintha elvágták volna. Még meg se dagadt.
2011. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nos ezért is kérdeztem rá mert pro-kontra csíp nem csíp...

ezek szerint mégis...csíp a minap kitettem az ágyneműket és este fele meg behoztam egyet a paplanok közé bújt volt ám sikítozás...:-))de a párom volt a hős és kivitte...egyébként bántani nem bántanám attól jobban félek:-(((

2011. ápr. 30. 12:34
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Még hogy nem csíp az a dög! Akkorát tud csípni, hogy leszakad a lábam is. Egyszer megcsípte a talpam, azt hittem ott maradok, fájt mint állat. És igenis agresszív, mint a darázs. A méheket szeretem, azok aranyosak, de ezek a fekete dögök meg a cingár rokonaik kikergetnek a világból. Azok a rohadt darazsak még harapni is tudnak, hogy a medve igyon rájuk vizet!!
2013. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
én fogtam már marokra, és elég fájdalmas szúrása van, de legalább hamar enyhül.
2014. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!