Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az a bizonyos nagy darab...

Az a bizonyos nagy darab hivatalos nevén kék fadongó csíp?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 21:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Az összes dongófélének (poszméh) van fullánkja, de ritkán használják. Nyugis kis állatok, én néha elfotózgatom őket, és még sosem bántottak. Bár fadongóval közelről nem találkoztam.
2015. aug. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Szalon Tüdő válasza:
"Már megtudtuk, hogy növényevő, tehát nem egy veszélyes ragadozóról beszélünk. Mindezek ellenére van fullánkja, amit esetenként használ is. A bölcsői környékét őrzi, sőt a nőstények közösen mérges zúgást hallatnak, ha zavarást észlelnek. De még ilyenkor sem támadnak agresszíven. Akkor fordul elő kék fadongó csípés, ha véletlenül megfogjuk egy növényen vagy a száradni kiakasztott ruhán. Csípése hasonló egy darázscsípéshez, fáj és megdagad. Csak akkor lehet veszélyes, ha valaki allergiás rá. Én már többször fényképeztem közvetlen közelről kék fadongót, ami sosem reagált idegesen, sőt teljesen hidegen hagyta, hogy a közelében mászkálok és fotózom".
2017. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Még hogy nem csíp...... A cípőm a folyosón volt, és este beleköltözött egy kék fadongó. Reggel fel akartam húzni, és amikor bedugtam a lábam a cipőbe, a dongó ezt rossz néven vette, és beleszúrt a lábamba. Először csak olyan volt, mintha egy tüske ment volna a nagy lábújjamba. 1-2 perc múlva amikor elkezdett a méreg hatni iszonyú kínokat éltem át, kb. 20 percig. Tettem rá vöröshagymát, így fél óra múlva már lábra tudtam állni, de még egy óráig csak sántikáltam.
2018. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nem csíp, csak ha megfogod vagy bántva érzi magát.
2018. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 outtatime válasza:

A hímeknek nincsen fullánkja, a nőstényeknek van.

Ha kényszerítik őket, a lányok csípnek, de kb. utolsó megoldásként.

Nem agresszív, ha leszáll az ember tenyerére sem szúr, csak körülnéz, összekapja magát és megy dolgára.

2020. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
31%

Hello, gondoltam utána olvasok ennek....és hadd nyugtassak meg mindenkit, igen is van fullánkja és óriási fájdalommal jár, ha megmar, vagy megcsíp... hadd meséljek valamit, ami néhány napja történt az erdőben...bár ezt nehezen fogjátok elhinni, de megtörtént, és velem.


Kimentem az erdőbe sétálni, fotózgatni. Majd felmásztam egy magaslesre. Egyszer csak megjelent egy ilyen hatalmas termetú fadongó. A levetett pólómmal el akartam hessegetni, ekkor megjelent még egy, ami rögtön meg is csípett... hatalmas adrelanin löketet adott az agyam, és még jobban hessegettem őket a pólóval...hirtelen még megjelent vagy 20, és rám támadt mindegyik... (ott volt a fészkük fent a magaslesen) szélsebesen másztam le a magaslesről, de követtek és ahol értek megcsiptek.

Elkezdtem szaladni üvöltve... a pólómat és az egyik cipőmet, ami a jobb lábamon volt, elhagytam menekülés közben... a fejemet eközben hátulról vagy 5 megcsipte...(csak egy rövidnadrág volt rajtam, és egy fél cipő) a jobb kezemmel ahogy szedegettem le magamról szintén legalább 5 megcsipte... szinte teljesen beterítettek ezek a dongók és csak csiptek, martak... majd miután mindegyiket leszedtem magamról, sántikálva fél óra alatt kiértem az erdő szélére, ahova azonnal mentőt hívtam magamnak...

4 perc múlva jöttek is... de ekkor már olyan fájdalmakat éreztem a lábaimon, a fejemen, hogy azt leirni nem lehet... a jobb lábam teljesen "lebénult" nem tudtam behajlitani sem bokánál sem térdnél... (csak a jobb lábamon térdtől a bokáig 12 csipést számoltam) majd bevittek a mentősök... kaptam a fenekembe 125 mg Solu Medrol injekciót... majd a magyar egészségügy hazaengedett... ami ezután jött, arra nem voltam felkészülve.... 10 órán át olyan fájdalmaim voltak a lábamban és a fejemen, hogy sírva könyörögtem Istenhez a halálért... nem vicc...

az ágyon feküdtem és szó szerint rángatóztam a fájdalomtól,, kegyelemért imádkozva közben...

két napig borogattam a testemet, majd pár nap múlva (vagyis ma) összeszámoltam a csipéseket... mivel ilyen kis sebek keletkeztek a csipések helyén.... 41 számoltam összesen...

Agresszívek és ha fenyegetve vannak keményen támadnak ezek a dongók... óvatosan tehát velük!!!!!

2020. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%

"nehezen fogjátok elhinni,"

és tényleg.

ha mutatsz egy zárójelentést, akkor elhiszem, hogy megtörtént, de nem ezzel, hanem mondjuk lódarázzsal.

2020. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
0%
Természetesen tudom bizonyítani, de nem "zárójelentés" a neve a doksinak, amit adtak, hanem "Ambuláns adatlap"...:) és hogy milyen fajta csípett, az nincs rajta a naplón, ezt amúgy sem tudtam megmondani a dokinak...később kerestem meg neten... a külleme alapján, és még csak nem is hasonlított a "lódarázsra"....
2020. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 outtatime válasza:
100%

Fél centi körüli fullánkja van a kék fadongónak, és nem agresszív, legfeljebb kíváncsi. Akkor csíp, ha veszélyben érzi magát.

Ha leszáll akár az ember kezére, akár a ruhájára, akkor sem megsemmisíteni akar, legfeljebb pihen, vagy megvizsgálja, hogy a színes ruha, vagy az illatszerek mégsem virágok és megy tovább dolgára, nem bánt ok nélkül.

2021. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Ancsa002 válasza:
Hát a minap fahordás volt a fatárolóba az udvaron össze rakott fákból. A kék dongó beleköltözött egy pár fába. Csak jött a fiam szólni hogy nem tud tőlük dolgozni. Mikor kimentem 4-en repkedtek a farakás körül. Bántani nem akartam őket, és míg azon tanakodtunk távolabb hogy mi legyen az egyik a gyerek hasának repült, persze ő arrébb ment a dongó utánna...még a telefont is eldobta úgy futott a dongóval a nyomában.. Beöltözve méhészruhába válogattam ki azokat a fákat amikben luk volt és elvittem a kert végébe. De folyamatosan támadta a kalapomat csak úgy koppant.
2023. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!