Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok érzik az ízeket?

Az állatok érzik az ízeket?

Figyelt kérdés

Ugy értem, érzik-e hogy valami sós, édes, savanyú, stb?

És ez alapján állapítják meg, hogy 'ízlik-e' nekik a kaja, vagy nem?


2011. júl. 26. 23:25
 1/8 anonim válasza:

Magyarországon is a vadőrök speciel szoknak kialakítani "sózó" helyet, ahol nyalogathatják a kősót...


- - Megválaszolva :-)

2011. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ne éreznék? A kutya is jobban falja az ízletes húst.Nem esznek meg olyan növényt ami kellemetlen ízű.
2011. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem igen. a kutyám se szereti ha valami túl van sózva. :DD
2011. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos, mert a mi kutyánk nagyon szereti az édességet. Előtte minden kaját megszagul, utánna eszi meg.
2011. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. júl. 26. 23:36
 6/8 anonim válasza:
Szerintem érzik az ízeket. Az én cicám egyre jobban kedveli az édes kajákat, imádja a pudingot, a nápolyit. Ezek között is válogat, mert nem mindegyiket eszi meg. Érdekes, de eszi a gyümölcsöt is, igaz, hogy csak a banánt.
2011. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kutyáról találtam:


A szaglással ellentétben a kutya ízérzékelése nagyon gyenge. Az embereknek hatszor annyi ízlelőbimbója van, mint a kutyáknak. A kutyák nyelve érdesnek tűnik, mivel felülete tele van apró dudorokkal, papillákkal, amelyeken az ízlelőreceptorok helyezkednek el. Ha magukra hagyják őket, és egyedül kell megszerezniük a táplálékot, a kutyák majdnem mindent megesznek. Elsősorban a szaga alapján közelítenek a táplálékhoz, aztán az ízlelő és a tapintó receptorok veszik át a szerepet. A savas, illetve savanyú ízeket az egész nyelvükön, az édeset a nyelv oldalán, a sósat az oldalán és az alján érzékelik.

2011. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. júl. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!