Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jó valamire a meztelen csiga?...

Jó valamire a meztelen csiga? - miért gyűjtögeti a szomszéd? : )

Figyelt kérdés

Lakóparkban lakunk, és a szomszéd bácsi naponta többször kimegy és összeszed csomó meztelen csigát. Csak már kíváncsivá tett, vajon miért? :-)

Vagy lehet, hogy nem jó, ha elszaporodnak és azért?


2011. aug. 5. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert megesznek minden haszonnövényt. Egyébként max. a csirkék meg kacsák eszik meg a meztelen csigát, másra "nem jó". Ugyanakkor ha van helyi fauna, ott hiányozni fog, és pl. éhen maradhatnak a sünik is.
2011. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, a csiga kártékony, lehet, hogy azért. De az is lehet, hogy leadja az önkormányzatnál /hallottam ilyet/ és ezért pénzt kap.

Aztán lehet, hogy horgászik és csalinak kell neki. /ezt én még nem próbáltam:)

2011. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Én is régebben gyűjtögettem, de nem azért h nézegessem, hanem azért h eladjam!

Mert ismert apukám olyan pasast aki megveszi, és ő is eladja a Kínaiaknak (mert azok eszik) vagy nem tudom kiknek.

De mi nem meztelen csigát gyűjtögetünk hanem házas csigát!!! Vagy lehet a növények miatt szedegeti.

2011. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
17%
Az olaszoknak nagyon jó pénzért elehet adni ha vannak kapcsolataid. :DDDD Egs!
2011. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, milyen fajta meztelen csiga. Van a hagyományos magyar, annak megvan a természetes ellensége is, de azok a narancssárgásak, nagyok, kemények nem magyar csigák, nekik nincs is meg a természetes ellenségük, nem eszi meg őket sem a tyúk, sem a kacsa... Azokat azért kell gyűjteni, mert elképesztő mértékben sokasodnak... Idén szerencsére még kevesebbet láttam belőlük, de tavaly nagyon sok volt.
2011. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Azok a narancssárgás, vöröses csigák a spanyol csupaszcsigák. Nálunk tájidegen invazív faj. [link]
2011. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Hol lehet ilyeneket szerezni? Nekem nagyon tetszik (háziállatként tartanám)
2012. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Én adok neked
2014. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Fújjj. Háziállatnak??? Ez nem olyan mint a házas csiga. Ha megfogod utána súrolhatod a nyálkát a kezedről! Nem jön le, csak ha homokkal dörzsölöd és úgy is nehezen!
2016. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na ehhez csak annyit, hogy egyszer olvastam, hogy külföldön egy fickó egész életére lebénult, mert evett belőle. Ugyanis fertőzéseket terjeszt, mivel rámászik a szarra, ételmaradékra, és ki tudja még, mennyi mocsokra. Egyébként ahogy előttem is írták, tényleg undorítóan nyálkás is, a szappan se viszi le rendesen, súrolni kell utána, amire rámegy, de szerintem jobb, ha fertőtlenítjük is. Úgyhogy enni se szabad, de háziállatnak se tartanám, hacsak nem szeretem a ragadós mocskot és az életveszélyes fertőzéseket.
2019. jún. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!