Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Láttam egy bolhát, ami meg is...

Láttam egy bolhát, ami meg is csípett. Valószínűleg a szomszéd kutyáról jött át rám és velem be a szobámba. Életben marad és szaporodik majd vagy meghal? :D

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha agyon nyomtad, nagy a valószínűsége, hogy nem fog szaporodni. Ha viszont el pattant lehetséges hogy bolha tanyád lesz
2011. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
egymagában azért elég nehéz lenne neki szaporodnia :D Nekünk a cicákban szoktak lenni, és van hogy kéretlenül bejönnek az ablakon. Apáék ágyában már többször is ugráltak a bolhák, de ugyan azzal a lendülettel meg is döglött az összes
2011. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtam szétnyomni, elugrott -.-" :D
2011. szept. 4. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol egy bejön, ott több is bejön, és ha több bejön, akkor jobb vigyázni... Viszont a kutyabolha nem nagyon marad meg emberen, ellenben a macskabolha :D Neveltem egy kiscicát, azóta is közelharcot vívok velük =/
2011. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rám át szokott jönni a macskabolha a macskáról. Bár újabban max egy csípés erejéig, ritkán. (állítólag elég nekik 1-2 csípés a szaporodáshoz!)

Sajnos egyszer volt, hogy sikerült elszaporodniuk a szobámban, és csak idővel jöttem rá, hogy lehet levadászni őket, ha meglátok egyet. Kiderült, hogy laposak, és emiatt megölni se olyan könnyű őket, más rovaroknál sokkal szívósabbak. Számoltam, és kb. 35-öt öltem meg, míg végre kihaltak, és nem volt több csípés (amely valamivel viszketősebb, mint a szúnyogé). Nagyon "láthatatlan ellenség"-fíling volt eleinte :)

2015. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!