Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyözhetem meg szüleimet...

Hogyan gyözhetem meg szüleimet, hogy kahassak egy lovat vagy csak lovagolni járhasak?

Figyelt kérdés
Aki lobolond tudja milyen érzés...
2009. ápr. 10. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen lovagolok, hát mit mondjak, nem a legolcsóbb szórakozás. Nem lehet, hogy a szüleidnek egyszerűen nem telik rá? Én felnőttként kezdtem, és saját magam finanszírozom, de az én szüleimnek sem lett volna elég pénzük gyerekkoromban, hogy a rengeteg kiadás mellé még lovaglóleckéket is fizessenek nekem. Saját lovat tartani meg horribilis összeg.
2009. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát itt a fő kérdés, hogy mért nem engednek, illetve beszéltél-e már erről velük?


Azt vedd figyelmbe, hogy a ló nem macska/kutya/kisemlős, bizony drága mind megvenni, mind fenntartani. Hogy kb fel tudd mérni a költségeket, ha lovardában bértartod, akkor kb ugyanannyiba kerül, mint egy gyereket fenntartani, vagyis mintha lenne egy testvéred. Ha saját istálló van, akkor olcsóbb, csak akkor meg nem illik egyedül tartani, és az emeli a költséget.


Szóval neked kell tudni, hogy megengedhetitek-e magatoknak.


A lovaglás már egyszerűbb, átlag 2000-2500Ft egy óra, azt még ki lehet fizetni.

Sokféle képpen meglehet győzni a szülőket, nekem a passzív rábeszélés jött be. Vagyis időnként fel kell hozni a témát, hoyg te lovagolni szeretnél. Arra kell vigyázni, hogy nem túl gyakran tedd ezt, ne idegesísd őket, csak szépen fejezd ki az óhajod.

Másik lehetőség, hogy pl szülinapodra, karácsonyra stb kéred, hogy menjetek el lovagolni, aztán megpróbálod megfűzni őket, hoyg ez neked milyen jó, és heti egyszer legalább járjatok el.

Harmadik, hogy lovas könyveket veszel, olvasol, érdeklődsz a téma iránt, ezzel mutatod meg a szüleidnek, hogy komolyan gondolod a dolgot, nem csak múló szeszély.

Negyedik, hogy szerzel egy barátot, aki szintén lovagolni jár, és ketten együtt mentek. Ez főleg akkor lehet jó, ha a szülők féltenek, azért nem engednek, nehogy bajod legyen.

Ha egyébként ez a helyzet, hogy féltenek, akkor győzd meg őket, hogy megfelelő védőfelszereléssel/edző jelenlétében nagy baj nem érhet.


Esetleg, ha van a közelben lovarda, akkor eljárhatsz oda csak spontán segíteni. Általában nem szokták visszautasítani az önkénteseket, és közben sokat tanulhatsz a lovakról is.


Ennyi jut most eszembe, sok sikert!

2009. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a vélaszokat...:)
2009. ápr. 10. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki egyszer ráérzett a lovaglás ízére, az sosem fogja tudni abbahagyni (mondom ezt úgy, hogy négy paci legelészik a karámban) :)

Szerintem először a lovaglást próbáld be a szülőknél. De konkrét tervvel. Tehát nézz körül, hol van a közeledben lovarda, ott mennyiért oktatnak, stb., h ne csak általánosságban beszéljetek a dologról, hanem pontosan :) Így nekik is nehezebb lesz nemet mondani :)

Aztán majd a lovardában a lovaglás mellet részt vehetsz a kisebb munkákban. Hidd el szuper dolog lovat tartani, de utána takarítani is kell :) Szóval ha segítettél már párszor az etetésben, almolásban, ganézásban akkor el tudod majd dönteni, hogy képes-vagy e ezt csinálni huzamosabb ideig (ergó nincs olyan, hogy esik az eső, -10 fok van vagy éppen megdöglessz a melegtől) :) És ha a szülők is látják az elhivatottságot előbb utóbb biztos megenyhülnek :)

2009. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ló nagy felelősség, és elég nagy anyagi kiadás.

Ha anyagilag megterhelő a szüleidnek, akkor keress egy közeli lovardát és kérd meg őket, hogy egy kis munka fejében lovagolhass, hidd el szívesen segítenek.

2009. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hogy nincs lovam, és heti 2x járok 40.000 ft. Képzeld el akkor egy saját ló.
2015. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!