Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik állattartásból élnek,...

Akik állattartásból élnek, azok NEM SZERETIK ÉLVE az állatokat?

Figyelt kérdés

Akik tartanak csirkét, disznót, libát, kacsát, azok nem szeretik az állatokat ÉLVE?


Nem tudom, de ismerősömnek vannak csirkéi, és tök jófejek, meg még picik, és aranyosak, de a nagyok is tök szerethetőek.


És aki állatokat tarrt, és levágja őket mert milyen finom lesz, az nem is szereti az állatokat?


Nekem nem lenne szívem megölni őket, azokat akiket én "neveltem fel" én gondoztam őket, etettem, itattam...stb.

Szóval a kutyát se vágom le, mert milyen finom lenne pörköltnek.


Akkor ezek az emberek akik csak azért nevelnek állatokat, hogy aztán megehessék majd őket, nem is szeretik igazán az állatokat, és kegyetlen csak magukra gondoló emberek?


2011. aug. 11. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát nyilván nem szeretik őket, ha szeretsz valakit nyilván nem ölöd meg..


amúgy szerintem nagyon undorító, nálam itt volt EGY napig egy nyuszi de csak így kölcsönbe és mikor elvitték már akkor rosszul voltam hogy akit én neveltem, jó lehet h csak egy napig de akkoris, szóval h ezt lehet h valaki megfogja enni!! fujj és akkor mikor ott vannak a csirkék nagykorukig és akkor megeszed őket.. fujjjj :S:S olyan mintha levágnád a kutyádat csak ugy egyik nap..

2011. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szeretik. Nekünk is volt disznónk, imádtuk őket, de nem lehetünk vegetáriánusok csak mert szeretjük. Jó, mi mondjuk nem akkor vágtuk le őket, hogyha már jó súlyban van, hanem ha már öreg volt, vagy belerokkant a szülésbe vagy vmi. Szomorúak voltunk az összesnél, mégis meg kell valamiből élni. A normál állás nem ad eleget.
2011. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kissé más egy kutya és egy csirke.

Minden állatot céllal tartunk, valamit azért, mert tejet, tojást vagy húst ad, valamit azért mert egeret fog, védi a területet vagy csak mert aranyos.

Természetesen, élve is szeretik azokat az állatokat, és hidd el, sokkal jobb érzés megenni azt az állatot, amit tudod, hogy jó élete volt, mint amit megveszel a boltban, és biztos lehetsz benne, hogy napfényt sosem látott, rengetegen nyomorogtak apró ketrecekben és a saját ürülékük tetején kellett enniük a tápot.

2011. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Álljon meg a menet! Egy kutyát és egy csirkét azért ne hasonlítsunk össze!

Míg a kutyát társként tartjuk addig a csirke általában a húsáért és tojásáért van tartva.

Én is vágtam már csirkét, disznót, de pl.: a macskámat akit nagyon szeretek, semmi pénzért nem enném meg!

Itt nem úgy kell gondolni a levágásukra mint gyilkosság. Hisz kizárólag azért teszed ezt, hogy neked legyen mit enni. Egy macska is öl meg egereket, de nem azért mert nem szereti őket, hanem mert éhes.

És tudom, kissé kegyetlen megölni azt akit felnevelsz, de ha nem így szereznénk a táplálékot hanem a vadonból lőnénk, akkor már sok állat kihalt volna. Tehát Ne ítéld el azokat, akik megeszik a saját maguk által felnevelt állatokat!

Ha igazi gyilkosságot akarsz akkor nézz be a nagyüzemekbe, ahol egy zsúfolt, dohos helyen több ezer állat van összezsúfolva, tapossák egymást, alig mozognak, nincsen terük.

Szerintem az aki képes az állatokat ilyen körülmények között tartani, tényleg nem szereti őket!

2011. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem szabad kialakítani a haszonállatokkal szoros kapcsolatot, mert akkor senki nem vágná le, nekünk vannak háziállataink, de szó sincs arról, hogy nem szeretnénk őket, ez nem bűn. Amúgy te eszel húst?
2011. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!