Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állattartásból (tyúk, liba...

Állattartásból (tyúk, liba stb. ) meg lehet úgy élni, hogy nem pusztítjuk el az állatokat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tyúkokat, de az anyám szerint nem lehet belőle megélni úgy, hogy csak a tojásokat adjuk el, viszont én nem tudnék levágni egy olyan állatot, akit én gondoztam hónapokig. Anyukám azt mondja, hogy aki haszonállatot akar tartani, annak muszáj levágnia őket, ha pénzt is akar látni belőle. Bármi is az igazság, egyenlőre semmiképpen nem tarthatnék tyúkot, de szeretnék tisztán látni. Mit gondoltok?
2009. dec. 27. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz a tyúkokkal, miután kitojták magukat?

2 éves kor után már elég ritkán tojogatnak, de a takarmányt zabálják.

Lehet eredményes de csak 1-2 évig utána semmi haszon, csak kiadás.

A letojt tyúkokat el lehet adni, ha nem akarod őket megenni...

2009. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak igaza van. A tyúkban a legnagyobb haszon a tojás+a húsa együtt! Mi egy évnél tovább sosem hagytunk meg egy tyúkot sem! Utána megöregszenek és már nem olyan finom a húsuk! Én sem vágtam még el egy tyúk torkát sem, megteszi helyettem a párom vagy anyám, de utána már felpucolom egyedül. Én nem sajnálom őket, erre teremtette őket Isten.
2009. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik haszonállatot le kell vágni, függetlenül attól milyen okból tartod. Legyen szó tyúk, liba,kacsa,juh, kecske tartásról. Van aki nem képes ezt megtenni, ilyenkor kell egy családtagot megkérni tegye meg helyetted. Régen is így volt.
2009. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sajnálom őket, a többi haszonállathoz hasonlóan. Akár erre születtek, akár nem. Tudom, mennyire tudnak ragaszkodni meg szeretni, Hiába "csak" egy tyúk pl. Az a helyzet, hogy oké, hogy te nem vágod le, de ha eladod, majdnem biztos, hogy levágják. Sajnos kevés olyan hely van, ahol egy haszonállat végelgyengülésben pusztul el. Nálunk azért gyakran előfordul:D
2009. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :(
2009. dec. 27. 19:47
 6/11 A kérdező kommentje:
És a juhok gyapjából vagy a tehenek tejéből sem lehet megélni?
2009. dec. 27. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Tenyéssz magyar fajtát(vagy díszbaromfit, brahmát, orpingtont, páduait vagy ami tetszik), arra nagy a kereslet kifejletten (kendermagos, fehér magyar, sárga magyar, ugyanezek kopasznyakú változatai, fodros liba, stb).Ha bio módon, nagy területen tartod, sztem visszahozzák az árukat, lehet egy alap megélhetéshez (kizárólag ezekből sztem nem).

Eladhatod a tenyésztojást is.

Az idősebb tyúkokkal nem az a fő gond egyébként, hogy már nem finomak (mert nekem pl. a kedvenc állatom a tyúk és a pulyka), én sem nyírom ki őket.

Hanem mert az idős állatok számos olyan betegség hordozói, amik őket nem betegítik meg, a csibéket, jércéket azonban megöli. (Jómagam is tájékozódtam ezügyben egy homeopata állatorvosnál, mert imádtam az összes kapirgát. Nem voltak addig kicsik nálunk, amíg a nagyok éltek.)

2009. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azt hiszed, gyapjúból tejből megélsz?

Ha csak a tojást nézed az lófasz.

Nehéz megölni, de ugyis jön a következő

takarmányt zabálják. 1 mázsa tengeri 3000 forint. kiadás bizony ez. akkor ha disznót, tartasz azon mit hasznosítasz? ott él a fejeden, azt zabál.

te még sokmindent nem tudsz az ilyenekről.

2009. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sok mindent nem tudok, ezért kérdezek.
2009. dec. 29. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz levágni egy olyan állatot, amit te "neveltél fel", de a tyúk, liba, disznó, stb. haszonállat. Nem azt kell nézni, hogy megeszed, hanem azt, hogy amíg él, milyen élete van (rendes élelem, víz, elég terület a kapirgáláshoz, fedett hely az időjárás elől, nem verik őket), és amikor levágod, akkor azt hogyan teszed: egy mozdulattal, fájdalom nélkül, vagy ahogyan a vágóhidakon csinálják, kegyetlenül, brutálisan, pl. még élve megy a forrázóba és egyebek...

Az ember mindenevő, a hús fogyasztása természetes dolog és szükséglet is. Nem a húsfogyasztás ténye a probléma, hanem a mikéntje! A megfelelő tartásmóddal és a fájdalommentes leöléssel tiszteletteljesen bánsz az állatokkal. Bárcsak a húsüzemekben is megkapnák ezt az állatok!

Csak tojás eladásból nem lehet sajnos megélni.

2009. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!