Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tényleg nem éreznek...

Az állatok tényleg nem éreznek fájdalmat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam van pár ember, aki így gondolja.


Ezt mégis miből gondolhatják?


2011. aug. 12. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Én meg úgy tudom, hogy a növények is éreznek
2011. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ami lélegzik az érez is! Amikor rálépsz a kutyád lábára akkor nyilván valóan vonyít egyet nem? ( Ne azt nézd hogy azt írtam kutyád! Csak képletesen írtam!:)
2011. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Biológián tanultuk, hogy a fejletlenebb állatok, pl a békák, halak máshogy érzik a fájdalmat mint a fejlettebbek. érzik, hogy rossz, meg hogy menekülni kéne, de nem tudnak úgy konkrétan szenvedni, mert azért valami olyan dolog felel, ami nekik nincs. Ennek ellenére ne trancsírozd őket, mert nem jó nekik, csak kevésbé rossz.
2011. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Előzővel értek egyet. Ahhoz, hogy fájdalmat érezz ugyebár idegek kellenek. Az állatok fájdalomérzete az idegrendszer összetettségével függ össze és relatív az agy méretével, vagyis ahogy az agy mérete és barázdáltsága csökken, úgy csökken a fájdalom érzetének valódisága. Namost, az emlősöknek, madaraknak és néhány hüllőnek elég összetett idegrendszere és agya van ahhoz, hogy nagyon hasonlóan érezze a fájdalmat, mint az ember (habár valószínűleg a madarak és a hüllők nem teljesen ugyanúgy). A halak és kétéltűek idegrendszere egy kicsit gyérebb, de valamilyen mértékben ők is érzékelik a fájdalmat. A legkevésbé talán a gerincteleneknek "fáj az élet", mert nekik nemhogy idegeik, még agyuk sincs (csak agydúcnak nevezett primitív agyszerű képlet), amely már nem fogja föl olyan könnyen a fájdalmat, de ennek ellenére valamit biztosan éreznek. Tehát ez a két dolog (agy és idegrendszer) kell ahhoz, hogy tapintani, fájni tudjál. Tehát például a növények (valamint a gombák és egyéb eukaryoták, vagyis szinte az összes egysejtű és mikroszkopikus többsejtű) egyáltalán nem éreznek semmit. Se agyuk nincs, anélkül meg idegrendszer sem lehetséges, tehát az sincs nekik. Ezért utálom, amikor azt mondják a gyerekeknek, hogy ne bántsd a fát, mert fáj neki.
2011. aug. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Kedves utolsó!

Te egy egypetéjű marha vagy. Igen kevés tekervénnyel. Így fájdalmat is alig érzel.

2011. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aha, persze. Aki azt hiszi, hogy a növény érez, az mekkora marha már? Barátom, tanulj már egy kis biológiát, ne a növényeket sajnáld!!!
2011. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Igen, most már tudom, hogy csak te vagy az, aki érez. Legyen jó napod.
2011. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
59%
De éreznek és nem gyérebb hanem sokszor kifinomultabb az érzékelőjük, mint az emberé. A gerincteleneknek is van ugyanúgy agyuk nem agydúcuk.
2013. szept. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!