Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok, megemeltem...

17 hetes vagyok, megemeltem 28 kg-os keresztfiamat, és Anyukám nagyon leszidott, hogy ne tegyem, mert el fogok vetélni! Most ez nem hagy nyugodni, észrevenném, ha emiatt tényleg elmenne a baba? Éreznék vmi fájdalmat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális terhesség esetén emelgethetsz te akár 50 kilót, akkor se vetélsz el. Ha így lenne, nagyanyáinknak nem születtek volna gyerekei... Persze, ne emelgesd folyamatosan, de ha néha megteszed, semmi bajod nem lesz! Szerinted a több gyerekes anyukák hogy csinálják? mondjuk, van egy 3 éves, egy másfél és épp babát vár... Nem veszi fel a gyerekeit soha? ugyan már!

Ha bajt okoztál volna, görcsölnél, esetleg véreznél... ha ez nincs, akkor ne aggódj ennyit! Minden jót! Persze, azért ne csináld edzésszerűen a 28 kilós gyerkőc emelgetését :D

2011. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nehéz akkor ne emelgesd ha meg se kottyan neked ennyi akkor nyugodtan.
2011. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem éreztem egyáltalán nehéznek,egy kicsit fura érzésem volt utána, de semmiképpen nem fájdalom,vagy görcs.(vagy már beképzeltem magamnak,mert megijesztettek). Csak annyi h nem szoktam egyáltalán nehezet emelgetni, most először, mármint a terhesség alatt. Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 24. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Éreznéd ha baj lenne!

Ha a dokid nem tiltott el az emelgetésektől akkor nyugodtan,de szerintem azért sok a 28kg.!

2011. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a terhesség későbbi szakaszában már inkább kerüld ezeket a helyzeteket; az első babám elindult a 36. héten, én az ágyneműtartót emeltem meg.

Végül nem lett semmi gond vele, csak annyi, hogy koraszülött besorolásba került. (2300 gr)

A második terhességemnél már a 32. héttől figyelnem kellett, hogy ne emelgessek.

2011. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ma is megemeltem 38 hetesen a lányom,igaz csak 16 kg. Nem tudom kivonni magam ez alól ha csak ketten vagyunk.
2011. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!