Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a denevérekkel?

Mit csináljak a denevérekkel?

Figyelt kérdés
4. emeleti panel lakásban lakom és minden nyáron este denevérek repkednek az erkélyemen és reggelre takaríthatom össze az ott hagyott ürüléket. Mit tehetnék az ellenen, hogy ne repüljenek be az erkélyre?
2009. ápr. 16. 06:39
 1/10 anonim válasza:
100%

Mivel a denevérek mind védettek, sem kiírtani, sem semmilyen módon nem szabad zavarni az élettevékenységüket!


- Esetleg próbálj ki valami ultrahangos állatriasztót. Az ember nem hallja, de távol tartja elvileg a rovarokat, egereket, stb. Gondolom a denevérekre is hat.


- Vagy tegyél ki egy mozgásérzékelős kislámpát, ha arra repül felkapcsolódik és akkor talán a fény elzavarja.


- Esetleg valami mobil szúnyoghálót rögzíteni az erkélynél, hogy ne tudjanak berepülni.


- Mindenesetre addig is tegyél le újságpapírt az erkélyre, könnyebb lesz eltakarítani, hacsak a papírt kell kidobni.

2009. ápr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Macskát tarts. A miénk fogott egyet a szobában! míg aludtam. A IV-en
2009. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

A kislámpa azért nem jó ötlet, mert a fényre jönnek a bogarak a bogarakra meg a denevérek. Próbáld rovarmentesíteni az erkélyt. Riasztó, füstölő..méreg.

Egy redőnyként lehúzhetó szúnyogháló lenne a legjobb megoldás. Vagy bambuszroló s leengeded este. Legalább a nap se tűzne úgy.

2009. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%

Helyezzél fényforrást a kertbe. Elvileg a rovarok akkor majd oda fognak gyülni, és a denevérek is követik majd őket.


Nekem bevállt. Bár utánna az erkély sötét volt, de legalább nem kellett takarítani.

2009. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ultranhanggal nem szivatnám az amúgy is így tájékozódó állatokat. Inkább szerelj fel szúnyoghálót.
2009. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a lámpa és a kisállatriasztó a legjobb, mert a hálóba beleakadhat, és elpusztulhat!
2009. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
sörétespuska
2009. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Próbálj meg neki örülni!

Nem macskád van, neked denevéred.

...azzal is lenne ennyi gondod.

2011. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen problémám van vele mert nem szeretek sz.rt takarítani, ha lenne egy macskám az más mert azt én választom és vállalom a teendőket, de a denevéreknek nem örülök
2011. aug. 1. 06:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerült tenned valamit? Én most kerültem hasonló helyzetbe.
2011. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!