Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy pici denevért találtam az...

Egy pici denevért találtam az erkélyen. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Nem mozdul, csak a földhöz lapul, és pislog a kis szemeivel. Mit tegyek vele? Elég pici még, hol tudnám elengedni?
2011. aug. 31. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
eddig is ott volt, miért nem hagyod békén? majd éjszaka elmegy.
2011. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha tényleg olyan pici, akkor elengedni sehol nem tudod, mert nem képes magát ellátni. Csinálj neki árnyékot, szerintem este a "szülei" visszamennek érte. Bár nem értem hogy került hozzátok, nincs felettetek fészkük?
2011. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Reggel még nem volt ott. :D
2011. aug. 31. 15:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol lehet fészkük, de szoktak itt repkedni éjszaka. Köszönöm a választ, akkor árnyékba teszem és megvárom az estét. :)
2011. aug. 31. 15:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha láthatóan nem tud repülni, akkor egy kesztyű, törölköző segítségével vedd föl, és tedd egy kartondobozba, csukd be és ceruzával csinálj rá 20-30 lyukat. Sötétedéskor engedd szabadon. Csupasz kézzel ne próbáld megfogni! És ne üldözd, mert az ijedtségtől nyilván el akar majd menekülni, és ha tud repülni, akkor hagyd csak hadd szálljon a szabadba.
2011. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sztem biztos, hogy nem tud repülni, meg se mozdul. Menekülni se próbál.
2011. aug. 31. 15:41
 8/11 Platypus ***** válasza:
Ha egy denevér leesik a földre, nem tud onnan felszállni. Emeld fel egy törülköző segítségével, óvatosan, nehogy megsérüljön vagy megharapjon. Elég neki úgy 30 centis magasság, ha esik egy picit már szárnyra is tud kapni.
2011. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha mégse tudna repülni, akkor szerintem vidd be az állatkertbe (feltéve, ha budapesti vagy...), ott gondját viselik és majd elengedik, ha megerősödött. Vidéken nem tudom, hogy átveszik-e az állatkertek.
2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ronggyal óvatosan fogd meg, itasd meg szemcseppentőből. Minél hamarabb állatkert, vadaspark, állatorvos. Vagy pinduri, aki a mamájáról pottyant le, vagy valamelyik féleszű piszkálta őket, így került az erkélyetekre. Képet nem tudsz róla rakni?
2011. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!