Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség, találtam egy denevér...

Segítség, találtam egy denevért a garázs előtt, nagyon sajnálom szegényt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen le van lassulva szegényke, ami érthető ilyen hidegben(-6,-7 fok nálunk). Beletettem egy dobozba, behoztam a meleg garázsba, hogyan tudnék meg segíteni neki?

Köszönöm a segítséget!


2010. márc. 6. 23:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána guglin, hogy mit esznek, és szerezz neki kaját, vizet, és sötétséget, ahol aludni tud:) Biztos át van fagyva szegény, lehet nem árt neki, ha melegen tartod, amíg megjön a jóidő:)
2010. márc. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Vágj nagyon(!) apróra húst, és szívószállal csepegtess a szájába vizet. Amúgy nem kell nekik semmi plussz, ha kicsit magához tér a melegben, el tudod már engedni.
2010. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Attól félek, nem éri meg a reggelt, olyan furcsán mozog, attól tartok, hogy esetleg nekirepült valaminek és eltörte a gerincét. Éjjel hagyom "kiolvadni", és reggel megpróbálok neki husit meg vizet adni.

Sajnos nem értek a denevérekhez egyáltalán, de úgy tudom, vannak gyümölcsevő denevérek is. Meg lehet valahonnan állapítani, hogy ő mit eszik?

2010. márc. 6. 23:18
 4/32 anonim ***** válasza:

Ő nagy valószínüséggel közönséges denevér. De nézz utána neten képnek.

Hogyan mozog? Kattogtat a szájával?


(3 denevért kineveltem édesanyámmal, sajnos csak egy nem tudott ezek közül elrepülni...)

2010. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen féle?

2010. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Szegény, de borzasztó így kiterítve!

Egyébként igen, hasonló! Nem nyitotta ki a bőrlebenyeit, össze volt csukva végig, de a lábacskái ugyanilyenek, a fülei is ilyesfélék!

Nem kattogtat, olyat nem hallottam tőle, de amikor beraktam a dobozba, sivított jó nagyot, és utána is sikított. Nem tudom jobban kifejezni. Olyan hangja van, mint mikor egy kislány sikít!

Mindjárt lemegyek a garázsba és megnézem, hogy van, remélem megéri a reggelt!

2010. márc. 6. 23:33
 7/32 A kérdező kommentje:
Kerestem képet a gúglin, és nem hiszem, hogy közönséges denevér lenne mert nincsenek ilyen nagy fülei. Picike, kerek fülei vannak.
2010. márc. 6. 23:35
 8/32 anonim válasza:
Aludj kinn vele,vigyel ki nagy paplant h azert tese fagyj meg XD s nezegesd vagy vidd be az eloszobaba es idonkent mennyj le hozza.:D
2010. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
37%

Csak óvatosan, nehogy magharapjon félelemből. Akkor aztán járhatsz több hétig oltatni magad.

Én a helyedben betennék neki almát, meg vmi husit is (de egy csomó denevér rovarokat eszik, ami elég bajos lehet), aztán majd eldönti, hogy mit szeretne enni, aztán azt kap. Egy kis tálkában víz, úgy hogy elérje akkor is ha nehezen mozog, esetleg egy rongy, vagy újságpapír alá. vagy ha olyan a doboz, akkor én megpróbálnék egy botot beszerelni, mert azon tud lógni fejjel lefele (de vmi erős kötél is megteszi szerintem), de ha rácsos a doboz teteje, akkor ez piálva.

Mondjuk én pontosan annyit gondoztam eddig denevért mint te, sőt te már vezetsz, szóval ezek csak ötletek. Nem hiszem, hogy nagy baja lenne, talán nekiment a garázsnak és beszédült, de tuti nem talált semmi kaját. Kis buta előjött a melegre, most meg bajban van.

2010. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Kac-kac...

Éppen egy életet próbálok megmenteni, az mindegy, hogy milyet, de élet... Normálisabb válaszokat kérnék.

2010. márc. 6. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!