Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elítélitek az állat kisérleteket?

Ada.Cicc. kérdése:

Elítélitek az állat kisérleteket?

Figyelt kérdés
én sírva fakadok mikor ilyet látok..:(
2011. szept. 11. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Én is! Az állatok ugyanolyan egyenrangú lények mint mi!
2011. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is. De biztos nem jutottunk volna el idáig, ezek nélkül. Sok gyógyszert-gyógymódot ezáltal fejlesztettek ki.
2011. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Inkább állatkísérlet mint emberkísérlet.
2011. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Én is elítélem.. :'( szegény állatok.. Olvastam olyat, hogy valahol egy csomó nyulat 30 napig éheztettek, és aki tulélte ezt az időt, azon kisérleteztek :SS
2011. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
3. Inkább rajtad kéne kísérletezni -.-" 4. voltam
2011. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó ez azért durva volt.. mert igaza van. Rengeteg emberkísérletet folytattak a 2. vil.háb. alatt is. Borzasztóakat! Igen, inkább jobb hogy álltokra "váltottak".
2011. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt van egy pár példa a felsorolásnál... Egyezünk meg annyiban, hogy mindenféle kísérlet szörnyű dolog! És élőlényekkel nem lenne szabad ilyet tenni..

2011. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak azokat igen, amelyek felesleges kegyetlenkedéssel, fájdalomokozással zajlanak, sokszor konkrét cél nélkül. Ez nem kísérlet, hanem állatkínzás.


Viszont álszentkedni is ciki, mert az állatvédők nagy része is lelkiismeret furdalás nélkül döntene a saját gyermeke, családja javára néhány nyúl és patkányéval szemben.

2011. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A cél nélkülieket értelmetlen kegyetlenkedéssel igen (pl. kozmetikai kísérletek). Viszont, ha gyógyszerkísérletről van szó, akkor inkább a laborpatkányok haljanak bele, akiket direkt erre szaporítanak, mint az emberek. Lehet ezeket ésszel, és emberséggel is csinálni. Nem kell álszentnek lenni, van olyan állatkísérlet, amire szükség van.
2011. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

az állatkísérlet igen tág fogalom. mivel mindenféle szörnyű dolgok kerengenek a neten, meg a hírekben a kísérletekről, ezért mindenki rögtön a kegyetlenkedésre asszociál... holott vannak erre szabályok, amiket szigorúan be is tartatnak, illetve a kísérletek jó része egyáltalán nem jár együtt az állat semmilyen szintű szenvedésével.

én pl. gondoztam laborpatkányokat egy évig, a velük való vizsgálat tárgya az volt, hogy adott magok elfogyasztása csökkenti-e a koleszterin szintet. gyakorlatilag úgy nézett ki a dolog, hogy egy hétig ették a magot (mindenféle, bio boltokban kapható cuccok), aztán egy hétig nem. és időnként vért vettek tőlük. és mindeközben tisztán voltak tartva, társasan, hogy ne forduljanak be, végig nyugisak, barátságosak voltak (tudom, mert én simogattam, gondoztam őket), még a vérvételt is jól tűrték.

2011. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!