Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legyszi adjatok tanacsot,...

Legyszi adjatok tanacsot, mert a tesom nem normalis az allataikkal, es en mar kifogytam az otletekbol?

Figyelt kérdés

A tesom mar majdnem 30 eves, es van 3 gyereke (tehat nem unatkozik).Kb ket eve dragan vettek egy fajtatiszta nemetjuhaszt hobbi celra a gyerekeknek (pfff!).A kutya kb 3 havonta egyszer volt megsetaltatva (amikor valakinek megesett a szive rajta es epp volt is idonk) es a foglalkozas kimerult abban, hogy "huzzal mar el az utbol".Mindenki mondta nekik hogy adjak/ajandekozzak el a kutyot, mert ez igy nem jo, de hajthatatlanok voltak, hogy "majd ha tobb idejuk lesz" akkor tanitjak.Aztan husvetkor lelepett a kutya (gondolom mar eleg volt neki) es egy masik helyen befogadtak (amugy gyonyoru, csak butuska).Erre tesomek visszakertek, most megint ugyanaz van, es kb egy 7m2es reszen az udvarnak lehet, a tobbin nem, mert oda ultettek fuvet,meg ott vannak a gyerekjatekok.De ez meg semmi!

Tavaly augusztusban vettek egy ponit, mert a lanya "szereti" a lovakat (3 eves,kb a kepeskonyvbol szereti oket).A lo 24/7 egy 5m2es istalloban acsorog, a kert hatuljaban, sose viszik ki, "mert nincs aki betorje".

Szoval mindenki kesz van toluk, de a tobbiek mar nem szolnak semmit, mert tudjak, hogy nincs hatasa.Engem ezek a dolgok azert is bantanak, mert en kb 4 eve szeretnek egy kutyat (ha lehet border colliet) de eddig ugy ereztem hogy vagy anyagilag vagy szakmailag nem vagyok felkeszult, es az allat erdekeben a magam onzo vagyat elnapoltam addig amig mar mindent meg tudok neki adni.Szoval tudnatok valami otletet adni, hogy hogyan vessek veget az allatok szenvedeseinek es az o hulyeseguknek?

Nagyon megkoszonnem az allatok es a csaladom neveben is!


2009. ápr. 26. 23:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jo ötlet.de azèrt ne csak ugy lazàn menjenek el.nyomtassatok valami papirokat,szedjetek le a netrol valamit,mert mi van ha kèr valami "igazolast" a tesod toluk.vègulis èn is kèrnèk,hisz azt sem tudnàm mit keresnek nalam ezek az idegenek.ja,ès lègyszi mindenkèpp ird meg,hogy hogy sült el a dolog.nagyon èrdekel.puszi
2009. ápr. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbálj meg itt segítséget kérni. Ha nem segítenek legalább Információt tudnak anni mit is tehetsz.

Üdv

2009. ápr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
lopjátok el a kutyát és add oda valaki másnak! nem tudok jobbat, de az jó megoldás amit a barátoddal találtál ki. szerintem járj utána h hogyan szoktak ezek a dolgok működni( mi alapján büntetnek, milyen szempontokat kell figyelembe venni az alapvető dolgokat kívül)
2009. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
jesszusom, milyen barom világosított ilyen jól fel???? most komolyan azt hiszed, hogy ha fial a kutyád, akkor rák és elsorvadás kizárva?? ki kell ábrádítsalak, nem ettől függ a dolog. az hogy ívartalaníttatod megoldás ezekre a dolgokra. a tkv meg nem az amitől kutya lesz a kutya, hanem amitől fajta lesz a kutya.
2009. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ne haragudj elbambultam, ezt a választ nem neked szántam...
2009. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

úú szegény állatok...

jó ez az ötlet, de azért annyit tanácsolnák hogy te ne csinálj úgy mintha tudnál róla, ne célozgass és szóba se hozd az állatokat... mert még a végén rájön az egészre :S

2009. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy valaki olvassa meg ezt a hozzaszolok kozul csak gondoltam, hogy megirom ezt az "Isteni csodat" ami tortent!!! :D

Ma felhivtam tesom telefonon, erre amikor az unokahugommal beszeltem, o mondja, hogy "kepzeld milyen szomoru vagyok, mert eladjuk a lovamat!" aztan kerdem tesomat, hogy mi volt ez a dolog, erre mondja, hogy egyik ismerosuknek van egy eleg nagy "farmja" es egy csomo gyerkocuk, es az egyik kislany sajnos serulten szuletett, es arra gondoltak, hogy valami fillerekert eladjak nekik a pacit, mert ott van hely, meg aki gondozza, meg hogy ez valami terapia lesz a kislanynak! :D Hat en ugy megorultem, hogy azt elmondani nem is tudom, hogy nem kellett semmit konkretan csinalnom (tesom meg nem ertette hogy miert orulok en ennek, hiszen kozom nem volt a lohoz) :)

Szal marcsak a kutya maradt, de allitolag amikor visszakerult hozzajuk akkor elvittek allatorvoshoz is, meg allitolag (!) majustol viszik kutyaiskolaba vasarnaponkent (hat en remelem hogy igy lesz!)

Mindenesetre csak abban remelnykedem hogy nem lesz tobb allatjuk!

Amugy szerintem kezdnek rajonni, hogy lehet hogy ez nem is olyan jo "buli" mint amilyennek latszik.

Viszont nektek nagyon koszonom utolag is a tanacsokat!!!

Mindenkinek szep napot es felelos allattartast kivanok!;)

Udv

2009. ápr. 27. 22:52
 18/18 anonim ***** válasza:

ez nagyon jo hír! Még így ismeretlenul is nagyon orulok neki én is :)

Szegény lovacskának most már jo sorsa lesz reméljuk! Es a kutya probléma is reméljuk valoban megoldodik!

Koszi, hogy megirtad!

2009. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!