Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legyszi adjatok tanacsot,...

Legyszi adjatok tanacsot, mert a tesom nem normalis az allataikkal, es en mar kifogytam az otletekbol?

Figyelt kérdés

A tesom mar majdnem 30 eves, es van 3 gyereke (tehat nem unatkozik).Kb ket eve dragan vettek egy fajtatiszta nemetjuhaszt hobbi celra a gyerekeknek (pfff!).A kutya kb 3 havonta egyszer volt megsetaltatva (amikor valakinek megesett a szive rajta es epp volt is idonk) es a foglalkozas kimerult abban, hogy "huzzal mar el az utbol".Mindenki mondta nekik hogy adjak/ajandekozzak el a kutyot, mert ez igy nem jo, de hajthatatlanok voltak, hogy "majd ha tobb idejuk lesz" akkor tanitjak.Aztan husvetkor lelepett a kutya (gondolom mar eleg volt neki) es egy masik helyen befogadtak (amugy gyonyoru, csak butuska).Erre tesomek visszakertek, most megint ugyanaz van, es kb egy 7m2es reszen az udvarnak lehet, a tobbin nem, mert oda ultettek fuvet,meg ott vannak a gyerekjatekok.De ez meg semmi!

Tavaly augusztusban vettek egy ponit, mert a lanya "szereti" a lovakat (3 eves,kb a kepeskonyvbol szereti oket).A lo 24/7 egy 5m2es istalloban acsorog, a kert hatuljaban, sose viszik ki, "mert nincs aki betorje".

Szoval mindenki kesz van toluk, de a tobbiek mar nem szolnak semmit, mert tudjak, hogy nincs hatasa.Engem ezek a dolgok azert is bantanak, mert en kb 4 eve szeretnek egy kutyat (ha lehet border colliet) de eddig ugy ereztem hogy vagy anyagilag vagy szakmailag nem vagyok felkeszult, es az allat erdekeben a magam onzo vagyat elnapoltam addig amig mar mindent meg tudok neki adni.Szoval tudnatok valami otletet adni, hogy hogyan vessek veget az allatok szenvedeseinek es az o hulyeseguknek?

Nagyon megkoszonnem az allatok es a csaladom neveben is!


2009. ápr. 26. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Elég szomorú hogy így bánnak a kutyával,de mivel én évek óta foglalkozok lovakkal ez a pónis dolog egy kicsit felháborít.Vesznek a 3 éves kislánynak egy pónit csak azért mert látott egyet az egyik mesekönyvben megveszik és csak azért mert nincs aki betörje bevágják a kert egyik sarkába és nem foglalkoznak vele.A lovaknak elég nagy a mozgásigényük naponta ki kell vinni őket a szabadba.Erre inkább csak annyit mondanék hogy kár volt megvenniük azt a lovat ha nemis értenek hozzá.Sajnos ez a baj hogy ilyen emberek ellen szinte semmit nem lehet tenni.Esetleg megpróbálhatnád azt hogy szólsz az állatvédőknek.
2009. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a póni miatt fel lehet jelenteni őket állatkínzásért...
2009. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jo, en is erre gondoltam eloszor.Es tudom, hogy buta, csakhat megiscsak a tesom, es ezen az egy rettenetes hulyesegen kivul szeretem ot, es nem akarom, hogy valami rendorsegi ugy vagy ilyesmi legyen belole.

Szoval ha feljelentjuk oket az mivel jarna?

Mert en inkabb arra gondoltam, hogy En keresnek a pacinak is meg a kutyonak is gazdit...csak azt nem tudom hogyan mert nem Mo.elek es igy nehezebb.

Meg a megelozes lenne a fontosabb hogy ne csinaljanak ilyen hulyesegeket.

Na, a husveti nyuszik a gyerekeknek..mar bele se kezdek inkabb!

2009. ápr. 26. 23:34
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát ha tudod vedd magadhoz, akár ki is fizetheted az árát. Úgy add elő, hogy neked nagyon kéne, mennyire tetszik, stb. Utána tovább tudod adni ha megfelelően tájékozódtál, hogy normális gazdához kerül. A lóra nincs ötletem. Ne haragudj de a tesód egy farok újgazdag proli szerintem.
2009. ápr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy te hiába helyezteted el a mostani állatokat máshol, ha nem kap egy jó nagy büntetést, lesz másik állat, amivel ezt csinálja.
2009. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is igaz, hogy hiába a tesóm ha ilyet csinálna, kiverném a fogát, elvenném az állatokat és lehugyoznám a homlokát. Hogy lehet ennyire gyökér valaki?
2009. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

23:40es-szerintem is ez a gond!Csakhat erted, hogy engem is bantana a dolog.Meg ami a legnagyobb gaz az egeszben, hogy en orulnek a legjobban ha ujgazdag farok lenne, de sajnos 3 gyerek mellett van, hogy hetekig mi adtunk nekik kolcson-most erre nincs bizonyitekom, de ha nekik nem volt mit enniuk akkor nemhiszem, hogy a lonak-nyulnak-kutyanak elobba adtak...

Kozben a baratommal is beszelgettunk es ma eloallt egy nagyon jo otlettel: meg kene kerni az egyik baratunkat, hogy menjenek ki hozzajuk, mintha tenyleg buntetes lenne, meg valami jogi ugy, es nagyon komolyan "ijesszenek rajuk" hogy van max 2 hetuk, hogy eladjak vagy elajandekozzak az allatokat kulonben rendorsegre viszik a dolgot.Aztan ha kkor se tortenik semmi akkor tenyleg szolunk az illetekeseknek.

Szerintetek?

2009. ápr. 26. 23:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó ötlet, ha nincs más megoldás. mondják meg, hogy két héten belül rendezniük kell az állatok helyzetét, amennyiben nem történik meg, rendőrségi feljelentést tesznek az állattartási törvény megsértése miatt.


hihetetlen amit csinálnak... nagyon komolyan rájuk kéne ijeszteni.

2009. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Már ne haragudj keves kérdező, nem basztatni akarlak de ne magyarázd meg, hogy egy éhező család lovat vesz a gyereknek hobbiból. Nem olcsó mulatság ez, én is szívesen tartanék lovat. Mondjuk kutyám van több is de ha nincs lóvé, akkor én eszem a vajas kenyeret, a kutyák meg a rendes kaját. Szerintem egy idióta a testvéred, lelkiismeretlen ökör.
2009. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Koszi, de ezt nem kell elmondanod, en is belatom, de valszeg a testverednek te sem akarnad a legrosszabbat!

Amugy meg, amikor jobban alltak akkor jottek ezek a hulye otletek.

Na, koszi mindenkinek a megerositest, akkor megprobalkozom elobb a kamu allatvedokkel, aztan meg ha nem lesz valtozas akkor tenyleg bejelentjuk.Remlem arra nem lesz szukseg.Es hogy ebbol tanulnak es nem lesz tobbet allatuk.

Majd megirom, hogy mi lett.

Joejt mindenkinek!

2009. ápr. 27. 00:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!