Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez a petíció az EBADÓ ellen...

Ez a petíció az EBADÓ ellen érni fog valamit?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 5. 18:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tudjátok egy kutya nem csak a gazdagok kiváltsága. Vannak olyan emberek,akik éppen hogy eltartják a családjukat,és van egy kis házőrzőjük,aki a legolcsóbb kaját vagy csak maradékokat kap,de kell a kutya a biztonság miatt. Ezeknek az embereknek nem biztos,hogy hiányzik még ez az ebadó is. Nem nagy összeg az évi 3000 forint,de minden egyre drágább,mert mindent az egekig adóztatnak,és ez a sok kis összeg összejön,úgy pedig már nem kevés.
2011. okt. 5. 18:52
 12/20 anonim ***** válasza:
Az össz kitett kutyát rá kellene uszítani arra, aki ezt kitalálta. Tépje meg a nacikáját meg a gatyácskáját. Birom, amikor mindenből adót akarnak csinálni.
2011. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondom, aki egy évben 3000 Ft-ot nem tud kifizetni, vagy egy ekkora összeg (naponta kevesebb, mint 10 ft-ot kéne félrerakni, hogy összegyűljön) miatt kidobja a kutyáját, az tényleg ne is tartson. Ezek az emberek arra se fognak költeni, hogy a beteg kutyát állatorvoshoz vigyék pl., hanem hagynák szenvedni. Plusz az ivartalanított, chipezett kutyák után nem kéne fizetni, illetve 1 kutya után kérhető mentesség is.

Az megint más kérdés, hogy azok a kutyák, akiket a disznóólban szaporítanak orrba-szájba, meg akik a ház mögött a kert végében tengődnek 1 méteres láncon, és soha nem látta őket orvos, nincsenek bejelentve, azok elvileg nem is léteznek ugyebár... ergo adót se kell fizetni. Szóval a legnagyobb probléma nem oldódik meg az adóval, de ettől függetlenül nem vagyok ellene, talán elindul majd vmi.

2011. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nagyon megható amit írsz, de amikor ezen emberek kutyáinak lesz valami baja, orvoshoz sem fogják vinni.És akkor mi történik?

Maximum 3500 forint lehet az ebadó ÉVENTE, és nem is fog vele élni az összes város.

Nem kell ezen annyira pörögni, aki kutyát tart, az ezerszer többet költ az ebre ennél az összegnél.

2011. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mivel az ebadót az állatvédő szervezetek írták és ők lobbiztak, hog végre bevezesség ezért remélem (tudom) hog semmit nem fog érni a petició.

Igen 1-2 évig nehezebb lesz, de utána sokkal kontroláltabb lesz a hazai ebtartás. Ésmásképpmint adóval való fenegetéssel nem lehet elérni,mhog az emberek ivartalanítsanak.

2011. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy az állatvédők kimondottan ellenzik!
2011. okt. 5. 19:33
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem. A nagy állatvédő szervezetek nem ellenzik,sőt támogatják. Vannak akik ellenzik,de csak rövidlátásból.

Nem lehet mást csinálni,anni a kutya.

Ha felmentést kap aki ivartalanít és chippeltet, akkor meg fogják csinálni. Azok is,akik soha nem ivartalanítanák a kutyát.

2011. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sőt az állatvédők javaslata az volt, hog az adó összegge egyezzen meg az ivartalanítás összegével. azaz legyen 10-15 ezer forint.Ezt még csökkentették is.

Mivel a befolyt összeget csak ivartalanítási akciókra lehet felhasználni,ha több lett volna az adó, akkor több folyna be amit ivartalanítás támogatására lehet költeni.

Sajnos ezt soknak találták és csak 3500forint lett beterjesztve

2011. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést, félre érthettem valamit, akkor nem havonta, hanem évente. Az úgy még tűrhető, de ha valaki tényleg annyira szegény, hogy épp csak el tudja tartani a családját, ott még ez az összeg is bonyodalmat okozhat :/
2011. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ezért 0 forint az adó ivartalanított és chippelt kutyánál. Megéri ivartalanítani, hiszen utána nem kellfizetni.
2011. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!