Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sajnálod a menhelyi vagy...

Sajnálod a menhelyi vagy kóbor állatokat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 13:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sajnálom őket,a kóborokat a legjobban,mert annak aztán még tető sincs a feje fölött...menhelyen még nem jártam,mert nem is akartam látni,hogy hogyan próbálnak szabadulni,vagy milyen körülmények között tartják őket.Végülis vannak jó menhelyek is,de a kutyának a ketrec az ketrec...
2009. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

15:45-ös vagyok.

A menhelyen nem azért van ilyen vagy olyan körülmény, mert húúha, menhely. Az tuti rossz, meg szomorú, meg rács meg minden.

A menhely azért néz ki úgy, ahogy, mert:

1) Az embert először a látszat fogja meg. Mindenki tudja, akinek kutyája van, hogy a kutya amortizációval jár. Így óhatatlanul elkoszolódik, elhasználódik minden, ezért folyamatos festés, sikálás, újrahegesztés (rácsok), föld feltöltés, kutyaház készítés, rendrakás, stb. szükséges.

2) a jobb esetben jó szándékú ember, aki kutyát talál, elvárja hogy a menhely vegye be. A menhely be is veszi, ha van éppen szabad helye, kennelje. De hogyan várjuk el a befogadást, ha nem segítünk?

=> ma már a jobb menhelyek nagy része törekszik a karanténozás betartására, tehát hogy új kutya az oltás megkapását követően 2 hetet töltsön el valahol, amíg hat az oltás. Utána tud bekerülni a közösségbe, hiszen oltatlanul a többiek is veszélyesek rá nézve, mert van egy sajátos baktériumflórája a menhelynek, és ő is veszélyes a többiekre, mert bármilyen betegséget behurcolhat.

=>állami támogatásban egyáltalán nem részesül az állatvédelem, így a menhelyek csakis adományokból tudnak fennmaradni. Az adó 1%-ból, és ha mondjuk egy látogató hoz egy zsák tápot, vagy fizeti a talált kutya oltását, vagy ott hagy rá pénzt.

Segítség nélkül a dolog egyoldalú: vedd be a kutyát, de segíteni nem segítek (legyen az karanténozás, kaja, pénz vagy bármi egyéb) - ez így nem fair!

Nem lehet az összes kóbor kutyát hazavinni, azt gondolom, nem létezik ember, aki be tud fogadni MÁSFÉL MILLIÓ kóbor kutyát ellátni.

Az emberek szemléletének, állattartási kultúrájának alakítása, formálása a feladat, mert enélkül csak egy helyben toporgunk. Amíg állatorvosok hirdetik, hogy egy szukának 2x ellenie kell, meg hogy az ivartalanítás káros, addig...

Rács, rács, oké... de ez csak egy kép, ami te a szemed előtt él, amikor iwiwen felröppen egy segítségkérés, és könyörgő szemek fotója van mellé csatolva. A menhely valós élete nem ez.

Nézd meg a négy képet, ugyanaz a kutya. Ennyire szar az élet a menhelyen.

[link]

[link]

[link]

[link]


Vagy pl.

innen jött:

[link]

a menhelyen:

[link]

a séta alatt:

[link]


Vagy pl. nekik is nagyon rossz dolguk van:

[link]

[link]

[link]


És ez a probléma Magyarországon, ezért kell menhelyeknek lenniük! Nem a rács mögött csóváló farkak és tündéri tekintetek a probléma!

http://www.youtube.com/watch?v=7XD7TT5RtZs

[link]

[link]

2009. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

a szívem szakad meg minden kis állatkáért akiket kidobnak vagy kínoznak! nekünk 3 kutyánk van de olyanok mintha családtagok lennének úgy is bánunk velük! el sem tudom képzelni hogy valaha bántanánk őket sőt....

ha tehetném bármit megtennék azokért a szerencsétlenekért! a lehetőségekhez képest így is mindent megteszek! de sajnos az édes-kevés!!!

2009. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sajnálkozás helyett inkább mindenki kimenne csak heti egyszer egy menhelyre és segítene takarítani, etetni, vagy sétáltatni, akkor sokkal jobb lenne a helyzet!


Az én városomban is sápítozik sok ember hogy szegény állatok...de kijönni?..hát azt neeeeeem, mert ott büdös van, meg hangzavar, meg ki tudja megharapja valaki, vagy fertőzést kap.....


Én azt mondom aki nem jön segíteni az ne fárassza magát a sajnálattal se! nem kérjük!!!! fektesse azt az energiát valami hasznosabb dologba!

2009. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!