Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valódi gyapjú vagy műszőrme?

Valódi gyapjú vagy műszőrme?

Figyelt kérdés
Vettem egy gyapjú bundazsákot,de szerintem műszőrme.Hogyan lehetne megállapítani?
2011. nov. 9. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha összedörzsölöd a szálakat, akkor a műszőr nyikorgó hangot hallat. Emelett az ára is elárulja, a tiszta gyapjú aranyárban van.
2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,de a vaterán vettem és pont azért kérdezem,mert műszőrmének naon drága volt.
2011. nov. 9. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár szálat kihúzol és meggyútod: gyapjúnak égett hajszaga van, ha müszörme, akkor olvad és égett müanyagszagú.
2011. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meggyútod = meggyújtod
2011. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek.
2011. nov. 9. 16:39
 6/6 Aranygyapjú válasza:

Egy dologgal ezt kiegészíteném.


Ha arra kíváncsi, hogy 100% gyapjúból készült-e a bundazsák, akkor mást is figyelembe kell vennie.


A teljesen kevert, gyapjú-műszálnak ugyanolyan égett szőr szaga van, és ugyanúgy izzik.


Egy különbség van köztük, a gyapjú hamuja kézzel szétmorzsolható, míg a kevert anyag égésterméke megkeményedik.

2012. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!