Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tart valaki törpetehenet?...

Tart valaki törpetehenet? Esetleg tapasztalatok Magyarországon beszerezhető vagy még mindig csak külföldről?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Törpetehén?! Tényleg ez kell az embereknek? A sok túltenyésztett, a természetben egyedül életben maradni képtelen szerencsétlen állatok? Fogadok, a normál méretű teheneket persze megeszed.
2011. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mi azzal a baj hogy érdeklődök utánuk?
2011. nov. 22. 20:57
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Dexter marhának hívják. Üzenem az első válaszírónak ez a marhafajta természetes szelekció útján lett kitenyésztve. Semmiféle génmanupulálás nem történt.
2011. nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Egy szóval sem mondtam, hogy génmanipulációval történt. De ha tudnád hogy néznek ki manapság a "haszonállatok", akkor nem állítanád te sem, hogy normális amit csinálnak velük. Már szinte nem is hasonlítanak a száz évvel ezelőtti önmagukra, és hidd el, nem élvezik, a legtöbbnek folyamatos fájdalmaik vannak, alig tudnak mozogni, menni. Csak ezért idegesít a kérdés, nem értem miért nem jó egy állat, úgy ahogy van. De természetesen mindenkinek más ízlése van, és ezt tiszteletben kell tartanom. Sajnos.
2011. nov. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Miért jobb a törpetehén a másiknál? Én még nem láttam ilyet.
2011. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
A nagyobb teljesítményre való szlektálás teljesen normális dolog. De ahhoz hogy egy állat a maximumot tudja nyújtani ahhoz megfelelő tartáskörülmények szükségesek. Amúgy meg az a baj, hogy sok embernek fogalma sincs a haszonállattartásról a neten meg álltalában a nem normális körülmények közt tartott állatokat látni, és sokan azt hiszik, hogy mindenhol így megy.
2011. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Üzemekben nem léteznek "normális" körülmények. Háznál, tanyán még lenne rá lehetőség, ha valaki tényleg törődik velük.
2011. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Te hány marhát vagy disznót hizlaltál már föl? Tudod sokaknak ez meg se fordul a fejükbe. Míg a fiataloknak gáz a gazdálkodás addig szükség van a te általad üzemeknek nevezett gazdaságokra. Bár jobb lenne ha nem így lenne de ez van. Ja és zömében normális gazdaságokban termelnek az állatok de ezt egy laikus nem tudhatja, hisz nem ért hozzá.
2011. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem lennének tapasztalataim, nem írtam volna ilyesmit. Persze mindenki másképp látja. Nem mondtam, hogy nincsenek olyan állattartók, akik "jól" bánnak az állataikkal. De véleményem szerint nem elég, ha csak az éhségét csillapítjuk egy állatnak, ahhoz hogy "jól" éljen. Egy üzemben több ezer állat max. csak elvegetál, amíg vágóhídra nem kerül.
2011. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Tudod a gazdaságoknak szigurú állatjóléti előírásokat kell beterteniuk. Ez minden állattartó köteles betartani. Nem értem, hogy te mit értesz vegetálás alatt. Már hogyan vegetálhatna egy állat? AZ a cél, hogy minnél előbb minnél több és jobb minőségű terméket állítson elő. Ha egy állat vegetál akkor nem képes termelő munkát végezni. A fölhizlalás nem szó szerint értendő. Ez alatt az értettem hogy te mennyi állattal foglalkoztál?

Nagyon jó példa a libatartók esete. Egy bizonyos állattvédő csoport megtámadta őket a libatömés miatt. Ez a már amúgyis hátrányban lévő termelőknek több száz milliós kárt okozott. Azzal persze senki sem törődött, hogy magyarorszáállítja elő a libamáj 60%-át.Először úgy gondolom a fiatalok nevelését kellene megoldani és akkormegoldódna az állítkínzás is. Nem a libahizlalásra gondolok állatkínzás címén. A másik dolog az, hogy a haszon állatok azért lettek kitenyésztve, hogy bennünket szolgáljanak. De ehhez nekük megfelelő körülményeket kell biztosítanunk.

2011. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!