Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a legokosabb háziállat?

Melyik a legokosabb háziállat?

Figyelt kérdés
talán a papagáj? vagy a kutya? vagy valami kisemlős, netán rágcsálók között lehet..? vagy akár a malac? melyiknek áll legközelebb az intelligenciája az olyan állatokéhoz mint pl. a majom?
2011. dec. 14. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szürke vagy jákópapagáj.

[link]


De szerintem minden háziállatnak megvan a magához való esze. Majd mindegyik olyan bravúrosan "kihasználja", hogy szeretik :)

2011. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rágcsálók kapásból kiesnek, ők nem észlények. A kutya kb közepes szint, a disznó pedig pont ugyanolyan okos, mint a kutya. A papagájnak magas az intelligenciája, de talán az ember mellett is élő háziállat (itt azért felmerül a kérdés, hogy mi számít háziállatnak) az elefánt, ő az egyik abból a 3 állatcsoportból, aminek bizonyítottan van öntudata.
2011. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
barát/barátnő
2011. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Head ***** válasza:
Anyós! :)
2011. dec. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hehe :D amúgy ez érdekes, igazából én is úgy vettem észre hogy a papagáj nem csak úgy elvan a nagyvilágba.. nekem van egy szenegálim, és ő egész értelmesen tudja kezelni a dolgokat, igaz az még nem jákó :)..az elefántnak van öntudata? na az durva :D és ezt hogy bizonyították? meg van még olyan állat aminek van? pl gondolok itt delfinre( azt mondják okos) vagy majomra..meg láttam egy-két érdekes videót varjakról is, de gondolom azért nekik annyira nem nagy az iQjuk, csak a madarakhoz képest...:)
2011. dec. 15. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
KIKÉREM MAGAMNAK!!!!!! mindenki azt mondja hogy a rágcsálók hülyék,de az én tengerimalacom tud egy csomó trükköt,két lábra áll parancsra,van akadálypályája anyámnak is volt tengerimalaca,jött utána mint egy kiskutya,ha hívta,a barátomnak a tengerimalaca volt,ahova koppantott,oda ment a malac!
2011. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rágcsálók se hülyék! Egyetértek az előzővel! A hörcsögeim hallgatnak a nevükre!
2011. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze meg lehet tanítani trükkökre de az csak operáns kondícionálás, ha kap egy jutalomfalatot mert ülve maradt azt a viselkedést megtanulja de saját magától a próba szerencse módszer nélküli kognitív tanulásra nem hiszem hogy képes lenne egy tengerimalac viszont egy csimpánz már képes rá.
2018. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!