Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet egy menhelyen...

Milyen lehet egy menhelyen dolgozni?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni nyáron melózni, de persze ingyen. Csak kutyák vannak ott? valaki dolgozott már menhelyen? Milyen volt? Tudom sokminden szarul fog esni amit ott látok, de vállalnám a kockázatot. Ha valaki dolgozott már ott miket csinált? Gondolom etetés, sétálás, játszás, tisztítás, fésülés és hasonlóak. nem?
2009. máj. 18. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Igen szerintem azok amiket felsoroltál na meg a hely tisztántartása. Van a városunkban is egy menhely de szörnyen barátságtalanok a gondozók és nem úgy nézett ki a hely mintha bármit is csináltak volna :-(( Jó hogy vannak emberek mint te akik felajánlják a segítségüket.
2009. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igaz nem az én ötletem volt, de nagyon megtetszett és nagyon várom már a nyarat :) Szeretem az állatokat, különösen a kutyákat és szeretném őket gondozni. persze az altatás szomorúsággal jár, de le tudnám küzedeni :(
2009. máj. 18. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy én tapasztaltam a menhelyen ( bár az ott dolgozáshoz még nem volt szerencsém ), a kutyák etetése, itatása a legfontosabb feladat. Aztán jó, ha ismersz egy két dolgot mindegyik kutyáról ( milyen keverék, hány éves, egyéb infó ), hiszen ha valaki szeretne hazavinni egyet, általában kérdez is előtte. Tisztítás, fésülés, a hely tisztán tartása is van, de ezek szerintem heti, havi ( de nem akarok hülyeséget mondani ) rendszerességgel végezendők. A sétáltatás, játszás pedig természetesen nem úgy van, hogy fogsz egyet azt elviszed, vagy éppen annyi pórázt fogsz meg amennyit csak bírsz aztán uzsgyi..kivéve ha nagyon jó hírű, jól menő és emiatt sok dolgozó felvevésére képes menhelyről van szó.

Általában a menhellyel ( bár nem tudom, hogy Te milyenhez készülsz ) egybekötve van egy nagy tér, ahova elég nagy számú kutyicsoportal kimész, és ott kedvükre rohangálhatnak. A játszás szerintem saját energiabefektetés alapján lehetséges, ezt nem várják el.

Jó az is, ha pár alapparancsot ismernek a kutyák, és hallgatnak is rád ( alkalomadtán tehát lehet, tanítani is kell őket ) - ez biztos, hogy csakis csábítóan hathat egy örökbefogadóra.


Mint írtam is, sok múlik mindenképpen azon, hogy milyen "osztályú" menhelyre mész.


Jó munkát, remélem örömöd leled majd benne! :)


Sárky

2009. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást :) Már készülök rá :)
2009. máj. 18. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp ajánlom Neked a menhelyen segítést, mert nagyon jó dolog. Vannak menhelyek, ahol csak kutyák vannak és vannak olyanok, ahol mindenféle más állat is. Először a sétáltatásban lehet segíteni és a kutyák szocializációjában. Lehet a bundájukat ápolni, átfésülni, esetleg megnyírni. Utána a kennelek tisztántartása a feladat és az esetleges felújítások. És persze az etetés, itatás. Nálunk mindenki a neki tetsző feladatot látja el. Persze a kellemetlen felaldatot(kaki lapátolás) igyekszünk igazságosan megosztani. Sok sikert!
2009. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!