Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez pókfóbia? Miért alakul ki,...

Ez pókfóbia? Miért alakul ki, és hogyan orvosolható?

Figyelt kérdés

Nagyon rettegek a pókoktól. Amint meglátok egyet, sikítva elrohanok. Tegnap elmentem a mosdóba, mikor éppen megláttam egy sárga nem éppen kis pókot, amint a falról függeszkedve a kezemre akar leszállni. A hideg kirázott, és sikítva, remegve rohantam ki a fürdőből ,épp hogy megmenekülve a póktól...

Egyszer meg a fejem felett mászott a falon felém, mikor reggel az ágyamban feküdtem. Rögtön kipattantam az ágyamból!!

Azt nem tudom, hogy mióta félek a pókoktól, de mikor nagyon kicsi voltam, anya szerint az ici-pici pókokat még fogdostam is, és Pókicának neveztem... :/

Ha ez pókfóbia, (márpedig szerintem az) hogyan lehet orvosolni, és miért alakulhatott ki?

Előre is köszönöm!!


2011. dec. 24. 10:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha csak rágondolok a pókokra, attól is félek. Vagy ha TV-ben, könyvben látom.
2011. dec. 24. 10:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pókfóbia, ha ennyire félsz. Van esetleg valami rossz tapasztalatod a pókokkal kapcsolatban? Úgy értem megcsípett, vagy valami, ami nyomot hagyott benned? Szerintem úgy tudnál segíteni ezen, hogy megkérsz valakit, hogy fogjon neked egy pókot befőttesüvegbe (lehetőleg picikét). Így anélkül figyelheted meg, hogy hozzá kellene érned. Amikor úgy érzed, hogy készen állsz, akkor vedd a kezedbe. Csak úgy segíthetsz a félelmeiden, ha szembenézel velük.
2011. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most látom, hogy akkor is félsz, ha könyvben látod...ez esetben kezdd azzal, hogy minél több pókos képen nézegetsz, a befőttesüveget hagyd későbbre. :)
2011. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább pók iszony.

Nem tudom, hogy orvosolható-e, én a méhekkel, darazsakkal vagyok ugyanígy. Engem sok megcsípett kiskoromban, nálam valszeg ezért.


Én egyébként a vért nem bírtam olyan 18 éves koromig. Elmentem véradásra, hogy leküzdjem. Azóta semmi bajom...

2011. dec. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem emlékeszem semmire, de lehet, hogy valami természetfilmben láttam, és megijedtem.

Hát... megpróbálom... :/

2011. dec. 24. 10:43
 6/8 magyaros válasza:
100%

tudom hogy orvosolható


1. keress az internetten (wikipédia stb) infót pókokorol. ha jol megy,

2. nézz meg egy dokumentumfilmet róluk

3. ha találsz egy pókot, figyeld meg távolról amíg oké vagy vele. ez beletelhet 5-10 alkalomba is, ne siesd el.

4. a következő alkalommal közelebbről. majd még egy kicsit közelebbről.


egy hónap alatt ki kéne gyógyulnod. nem árt ha más is van veled a 3-4 lépés elvégzésekor.


ha érdekel ez a munkamenet, utánanézhetsz - úgy híjják hogy EXPOSURE THERAPY (bocs, nem a magyar a szaknyelvem)


sok sikert!!!

2011. dec. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2011. dec. 25. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pici korom óta rettegek a pókoktól, kigyógyulnom még nem sikerült belőle.

Viszont nálam ez a pók iszony érdekes.

A pici általam alattomosnak titulált házi pókoktól, rettegek.

Viszont a nagy pókoktól, mint pl. egy madárpók vagy ilyesmi, nem félek.

Bármikor képes lennék bemenni egy madárpókoktól hemzsegő szobába, akár meg is fogom.

Illetve időnként felbukkan egy-egy olyan keresztes pók, amik kimondottan megtetszenek és képes vagyok órákig kaját hajkurászni neki, és gondozom őket.Ezek általában a nagyobb példányok.

Ez lehet azért van így bennem, mert én a pókot alapvetően olyan ellenségnek tartom ami bármikor rám támadhat.

Éppen ezért a piciktől félek mert ők alattomosan és sunyín észrevétlenül tudnak megtámadni, a nagy viszont nem tud úgy elbújni és ha támad tudok ellene védekezni, ezért őt nem tartom akkora fenyegetésnek.

2011. dec. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!