Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti elvinnétek a házi kedvencet...

Ti elvinnétek a házi kedvenceteket MAGÁN állatorvoshoz? és mennyit szántok érte?

Figyelt kérdés
Legyen az hörcsög vagy akár ló vagy marha! Mennyi pénzt adnátok oda és milyen esetekben? pl. műtét vagy vmi nagy baj van és kiderül h csak férges, akkor mennyit?
2011. dec. 30. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak magánhoz járunk... Igazából nem tudom miért.


Hogyhogy mennyit adnánk? Amennyit normál kereteken belül elkér. Ha az állatom életéről van szó, ott nincs helye filléreskedésnek.

Vagy úgy gondoltad, hogy ha azt mondja az életmentő műtétre, hogy 50ezer, akkor azt mondom, hogy nem?

2011. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma már MAGÁN állatorvosok vannak. Az állam által fizetett hatósági orvos is csak abban állami, ami a munkakörébe tartozik.

Pénzt meg nem mi állapítjuk meg, hogy mennyit adnánk, hanem minden orvosnak megvan a tarifa táblázata. Aztán tetszik-nem tetszik, aszerint kell fizetni.

2011. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teknősöm van. Múltkor el kellett vinni. Őszintén megmondva nem tudom, hogy milyen orvos. Oda vittem ahova nagymamámék szokták vinni a kutyájukat. 1500Ft körül kellett fizetnünk. Másnap amikor suliba mondtam barátnőmnek az volt a válasz, hogy ő biztos nem költene ennyit egy teknősre. Szerintem ez úgy van, hogy kinek mennyire fontos a kedvence. Én pl a tekijeimmel nőttem fel szóval nekem nagyon fontosak és ha többet kérne el akkor is kifizetném, de megbízható legyen az orvos.
2011. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak magán állatorvosok vannak, az állam hobbiállatok gyógyítását nem fizeti. A hatósági állatorvos is csak a közegészségüggyel kapcsolatos feladatokat végzi el a haszonállatokon is, a többit a gazdának ugyanúgy ki kell fizetnie.

Ha beteg bármelyik macskám (6 van), vagy a kutyám, mindig azonnal állatorvost hívok. Még sosem kért annyit, hogy gondot okozott volna, a maximum 5000 Ft körül volt, azért három cicus kapott egyszerre injekciót. Itt vidéken nem vágnak meg úgy a dokik, mint a fővárosban. A miénk mindig azt mondja, hogy errefelé nem gazdagok az emberek, és ha drágán dolgozik, nem fogják hívni, betegek maradnak az állatok. Ő pedig szereti az állatokat. Inkább dolgozik éjjel-nappal. Hozzánk is van, hogy este 8-9 körül ér csak ide.

2011. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-nek: persze nem úgy gondoltam. de ha az életmentő műtétért 50ezret kéne fizetni az sokallanád? és ez persze attól is függ (3-nak) ki mennyire szereti.de lehet egy középrétegű ember aki nagyon szereti a kutyáját de nincs pénze erre...

2-nak: az biztos h ember orvos nem lehet csak magánrendelőben merpont ha csak így dolgozik levan korlátozva a gyógyítás szempontból pl.: komolyabb röngen, vérvétel

De mondjuk ezaz állatorvosnál is így van?

2011. dec. 30. 22:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Hiába sokallnám, ha annyit kérnének a műtétért.Az emberorvosok szépen rendelnek az állami kórházban, aztán rendelnek a magán rendelőben.Az államiban nem fizetsz, a magánban viszont igen. De az állatorvosoknál nincs állami, meg magán. Csak magán van. Azt előttem igen érthetően leírták.

És bizony, egy állatot , ha magához vesz valaki, bizony számítani kell rá, hogyha megbetegszik, finanszírozni kell a gyógyulását.

Persze, vannak eltérések az orvosok árai között is. De sokszor a túl olcsónál bizony fennáll a nem teljes hozzáértés és a nem megfelelően felszerelt rendelő.

2011. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az állatorvosi rendelőknek nem egyforma a felszereltségük, ettől függetlenül mindegyik magán. Műtője a legtöbbnek van, de például diagnosztikai eszközei (röntgen, ultrahang) nálunk egyetlen állatorvosnak vannak a városban, a többi is hozzá küld, ha ránézésre nem tudja megállapítani a cica baját.
2011. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És van olyan h a doki megbeszéli az illetővel h ő ennyit gondolt és megegyeznek.vagy ez nem szokás? és van olyan doktor aki külsőből itélve mondja meg az árat. pl. látja h van egy cicababa csaj aki elhozta a kutyusát és látszik rajta h az apja fogja eltartani egész életében szóval nemszámít a pénz, h tőle jóval többet kér?
2011. dec. 30. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyan nem tudom hogy van-e effektíve hogy na megegyezünk egy árban azt jól van.De ismeretségi alapon lehet.

Én ilyen téren mázlista vagyok, mert anyu ismer egy igen neves elismert állatorvost, akihez ő meg én olcsón tudjuk vinni az állatot.

A macskámat beszerzési anyagárban ivartalanította.


De amúgy én úgy gondolom hogy ha teheti az ember akkor érdemes nagyon megválogatni az állatorvost, és ha teheti inkább többet fizetni.


Az említett állatorvosunk 2 évre külföldre ment, így anyu kutyáját a helyi állatorvos ivartalanította (szuka kutya).Rosszul varrta össze, elkezdett elhalni a hús a varrat körül.Az lett a vége hogy ahoz ne legyen baja a kutyának, anyunak kellet a sebet szétnyitni kivágni az elhalt részt, és újra össze varrni.A kutyának semmi baja, a hasán nem is látszik hogy műtve volt.

Szerencsére szakmájából kifolyólag valamicskét konyít a dologhoz...

Azért kíváncsi vagyok hány állat pusztult már el a doktornő látogatása után.

2011. dec. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok orvosnál számít , ha valaki már hosszú évek óta odajár, akár a sokadik kutyájával. Előfordul, hogy mérsékli az árat. Azt pedig hozzáállástól függetlenül előre megmondják mindenkinek, mennyibe is fog kerülni egy nagyobb műtét pl. Gondolom, a látszat pedig nem befolyásol egy orvost sem, hogy különbséget tegyen.
2011. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!