Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen madárpókot ajánlanátok?

Milyen madárpókot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van már egy pókom, de szeretnék még egyet, valami színeset, ami nem olyan hétköznapi.. Válogattam néhányat.. Akinek van tapasztalata leírná, hogy melyikről mit gondol?! És légyszi írjátok meg azt is hogy nektek melyik tetszik:

avicularia geroldi

avicularia versicolor

Brachypelma auratum

Brachypelma boehmei

Chromatopelma cyaneopubescens

Ephebopus cyanognathus

Xenesthis immanis

Ephebopus murinus

Grammostola pulchra

Grammostola rosea

Haplopelma lividium

Heteroscodra maculata

pamphobeteus platyomma

Pamphobeteus ultramarinus

Poecilotheria fascinata

Poecilotheria formosa

Poecilotheria metallica

Psalmopoeus irminia

Pterinochilus lugardi

Pterinochilus murinus

Tapinanchenius purpureus

Theraposa blondi

Vitalius Wacketi

Xenesthis intermedia


Köszi szépen

17/L


2012. jan. 14. 13:31
 1/10 Vladislav83 válasza:
Szia. Ha kezdõ madárpóktartó vagy, ajánlom az Acanthoscurria Geniculata-t, vagy a Brachipelma Smithii-t. Volt Geniculata-m, nagyon hálás állat. Sajnos 3 év alatt elment mert hím volt. Amit írtál, Grammostola Rosea, szintén jó választás, most is van egy ilyen nõstényem. Szép és nem idegbeteg állat. A Pterinochilust, fõleg a murinust ha lehet felejtsd el, - nekem van egy 5 éves nõstényem - mert idegbeteg, igen gyors és elég mérgezõ. Nekem legjobban a Lasiodora Parahybana jött be annak ellenére hogy fekete.
2012. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. Nekem van egy 3éves lasiodora parahybana-m, meg bátyámnak van egy Geniculata-ja ami 5-6 éves.. Mindkettő nagyon jófej meg nekem régen volt egy kicsivel agresszívebb pókom, már nem tudom milyen fajta nem emlékszem a nevére, de ő 3 év alatt elpusztult.. Úgy sajnáltam szép volt.. Köszi a tanácsokat.. Amúgy nagyon oda vagyok a pókokért! És mi a véleményed a Haplopelma lividiumról?
2012. jan. 14. 20:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj megvan.. Az előző pókom Brachypelma vagans volt!
2012. jan. 14. 20:11
 4/10 Vladislav83 válasza:
A kék pók megintcsak szép, csak az sem egy xanax reklám... meg a mérge is erõs. Attól függetlenül, ha be tudod szerezni, és van gyakorlatod, miért ne? Nekem most egy 23 cm lábfesztávolságú parahybana, egy kb. 13 cm-es murinus, egy kb. ugyanekorra Hysterocrates Hercules és egy kb. 10 cm-es Grammostola Rosea-m (hívják még Prixotrichus Roseusnak) van. Vedlés után csodálatos szép mahagóni-rózsaszín. A Boehmii megint csak szép pók.
2012. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A hercules is szép.. Innen nekem mondjuk a Heteroscodra maculata is nagyon tetszik, de arról ár tényleg semmi infóm nincs...Meg nagyon bejön még Poecilotheria metallica is.. De azon is gondolkozom, hogy valami teljesen egyszínű fekete pókot vegyek..
2012. jan. 15. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


-Aviculariák nagyon jó pókok, relative nyugodtak, bár a tartásuk nem a legkönyebb.

-Brachypelma fajok klasszikus kezdő pókok, mutatósak, nyugodtak, könnyen tarthatók.

-Xenesthis immanis: szerintem az egyik legszebb pók, bár nem túl nyugodt, a tenyésztése sem könnyű, de azért kivitelezhető. (Febr. 12-ei börzén tervezek is beszerezni egy fiatal példányt)

-Grammostola: Mindkét faj könnyen tartható, mutatós, elterjedt. Nekem Pulchrám van, épp a fantasztikus feketesége fogott meg, és azért szereztem be.

-H. lividum: valóban az egyik legszebb, viszont ahogy egy szakértő barátom fogalmazott "harapós g*ci". Agresszív és nagyon ritkán fogod látni, mert ún. tárnalakó faj, szóval az egész napját a föl alatt tölti.

-Poecilotheria fajok: Manapság nagyon felkapottak lettek, nem vagyok benne biztos, hogy kezdők számára jó választás, bár a Metallica, valóban a világ legdíszesebb pókja, viszont oltári nehéz velük bánni.

-Psalmopoeus (irminia): az én nagy szerlmem a psalmopoeus nem... Bár nem a legkönyebben tartható pókok, nagyon szeretem őket, a legelső pókom egy P.cambridgei volt, majd' 10 évvel ezelőtt vettem. (Ma is jól van :) )

-T. Blondi: Nem könynen beszerezhető, drága faj, nehéz a tartása, tenyésztése szinte lehetetlen. A kereskedelemben kapható állatok jó része vadbefogott, amit én eleve elítélek.


Ezekről a fajokról tudtam írni, remélem valamennyit segítettem.


Azt tanácsolom látogass ki Február 12-én a TerrePlaza börzére, ott mindegyik fajból találsz majd, és a elsőkézből tájékozódhatsz minden infóról a fajokkal kapcsolatban.

2012. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fúú. Nagyon köszi... Nem tudom mennyire számítok kezdőnek 5 éves tapasztalattal, de valóban nem vagyok nagy "szakértő".12 évesen nem sok tapasztalatot tudtam szerezni. Úgyhogy sokat segítettél köszi, amúgy nagyon sokat gondolkozom az egyszínű fekete pókokban és most köztük meg az avicularia-k közt válogatok..De a kék pókok annyira bejönnek.. Most már pár pókot kitudok húzni a listámról, így szűkül a kör.. Könnyebb lesz válogatni.. Köszi.
2012. jan. 15. 21:42
 8/10 anonim válasza:
Szeretnék egy accanthoscurria geniculata-t. De sehol nem kaptam választ arra hogy a pók mérge még is egy normál erős immunredszerü emberre milyen hatással van valaki tud válaszolni?
2012. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Heteroscodra maculata!!!

Majd értesíts milyet vettél

2013. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Axel Blankmarket válasza:

Heteroscodra Maculata a legszebb madárpók szerintem. Ahogy növekszik, úgy fakul ki, és a kezdeti zsemleszínből, szinte teljesen fehérre változik. A mai napig vitáznak róla, hogy fapók, vagy üregi, leginkább egyedenként változik. Nagyon szépen szövöget, viszont ritkán látni.


Grammostola Pulchra jó választás, csak marha drága, bár nem mondanám látványos póknak.


Pöcit nem ajánlanám addig, amíg nem volt előtte egy másik fapókod, inkább avicularia-t szerezz, ha mindenképp színes fapókot akarsz, bár látványosnak egyiket sem mondanám. Lakóhálót szőnek, és a nap nagy részében ki se teszik onnan a lábukat, a többiben meg neked kell aludnod.


Ha már genid és parád volt, akkor szerintem brachypelma auratum a nekedvaló. Közepes méretű, nappal is látni, szép színezete van, jó evő és nem túl defenzív.


Amit furcsállok, hogy a Pelinobius Muticus-t nem látom a felsorolásban...

Tartása csak erős idegzetűeknek ajánlott :D

A legkisebb mozgásra is támad, gondolkodás nélkül, ohne támadóállás. Ráfordul és nekimegy annak amit meglát, legyen az kezed vagy egy egész teve... Nagytestű, erős mérgű, iszonyatosan (szó szerint) szép állat, de egyben az egyik leggyorsabb mozgású és legagresszívabb pók is világon. Alapterületre 50x40-es terkó kell neki, már csak azért is, hogy be merd tenni neki a kaját, illetve kiszedd az ürülékét. Hasznos lehet egy műanyag kaspót félbe vágni, és pajzsként használni, ha benyúlsz hozzá.

Ha nem hétköznapi pókot akarsz, akkor Király majompók a legjobb választás.

2015. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!