Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van kereslet a törpesünikre?...

Van kereslet a törpesünikre? Érdemes tenyészetet alapítani?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen hirtelen jött ötlettől vezérelve nem! Menj, nézz utána hogyan kell gondozni, gondold át a dolgot még egyszer, hogy tényleg képes vagy-e rá hogy mindnek megfelelő életkörülményeket biztosíts és a piciknek jó helyet találj.
2012. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindent elolvastam róluk, tisztába vagyok mindennel. Helyünk van bőven, szeretetben sem lenne hiány, de állítólag a sünitartás nem egy olcsó dolog. Már maga a süni is 30ezer. Nagyon szívesen tenyésztenék süniket, de ha nem tudom őket eladni, akkor az elég drága lesz.
2012. jan. 16. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a sünik nagyon aranyosak. Én is láttam már több helyen, és vennék is szívesen (persze csak miután tájékozódtam a tartásukról), de sajnos nagyon drágák. Az ötlet nem rossz, szerintem írd ki több helyre, hogy törpesün tenyészet, vagy valami ilyesmi, meg telefonszámot, és ha sokan hívnak, hogy kellene, akkor érdemes lenne belevágni. Pl, ha olcsóbban adnád, mint a boltokban, akár többen vennének tőled. :DD
2012. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tenyészetet akarsz alapítani, jobban jársz csirkével. Tojásra és annak húsára állandó kereslet van, és ez csak növekedni fog. Mivel most rengeteg tojástermelő fogja abbahagyni az új uniós szabályok miatt.
2012. jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy még van kereslet, de ez könnyen változhat, egyszer csak megtelik a piac. Most még sokaknak újdonság a törpesün, de ha bekerül a köztudatba, és minden tele lesz szaporítókkal, nehezebb lesz mindenki dolga.

Amúgy volt olyan tenyésztő, aki feladta, csak mert nem ment el az összes kölyke 6 hetesen, és nem tudta/akarta tartogatni őket. Eleve idő kell, mire "beindul" egy tenyészet, én is több kölyökkel mentem mínuszba, mert hónapokig itt figyeltek nálam, senki se vitte el őket, mikor a következő alomra már sorban álltak... De idővel egyre kevesebb ilyen problémám van, főleg most, hogy egyesületbe tömörültünk. Aki lelkiismeretesen csinálja, nem adja fel, odafigyel mindenkire és időt szán a gazdakeresésre, annak nem fog a nyakán maradni sok kölyök, legalábbis a jelen állás szerint.


Amúgy meg mindennel együtt még mindig mínuszban vagyok, és nem is számítok soha anyagi haszonra a sünökből. Ez is csak egy drága hobbi :) Szóval ilyen alapon például egyáltalán nem érdemes őket tenyészteni :)

2012. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!