Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat lehet? Valami...

Milyen állat lehet? Valami letarolja a virágoskertet!

Figyelt kérdés
Valami állat kb. 3 hetente teljesen szétrombolja a virágoskertünket. Cafatokra tépi a virágokat, mintha össze lenne ugrálva, minden virág letörve, apró darabokra tépkedve. A tuja levelei is szanaszét a földön, sőt a sövény közepe is kitépkedve. Még a magas, csípőig érő virágok is letépkedve. Ez 3 hetente megismétlődik. Nekünk nincs állatunk. Az udvarunk zárt, tehát egy kutya nem lehet. Macska biztos nem csinálna ilyet, meg ha két macska verekedne azt egyrészt hallanánk, mert a virágoskert az ablak alatt van, dehát ez az állat a virágra van specializálódva! A nyest vagy menyét? Vagy borz? Szerintetek mi csinálhat ilyet és miért? Lehet viccesen hangzik, de elég idegesítő, szegény anyukám állandóan ültetheti újra a virágoskertet, ami egy pár hét múlva megint le lesz tarolva. :(
2009. máj. 30. 15:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és sosem nappal, hanem éjszaka történik mindig. Reggel szembesülünk ezzel állandóan.
2009. máj. 30. 15:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Állat ennyire profi munkát nem végez, nem lehet inkább valami rosszakarótok, aki éjszaka belopózik a kertbe?

Láttam már amúgy olyan kutyust, aki macskaügyességgel mászott kerítést, sőt játszhat is kutya növényekkel úgy, hogy darabokra tépi, de nem ennyire következetesen az összeset.

2009. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam már én is rá, hogy ember. De aztán mancsnyomokat is felfedeztünk, kb. akkorákat, mint egy jól megtermett macskáé. Meg anyukám mondta, hogy nemrég estefelé, mikor locsolta a virágoskertet, akkor a háta mögött valami állat trappolva elrohant. Mikorra hátranézett, már nem nagyon látta, de kövér volt, azt mondta :). Viszont egy macska nem trappol szerintem. Meg a szomszéd néni ma mondta, hogy neki is egy pár virágját megtépkedték, de ő jobban járt, mert nem az összeset, mint nekünk. És az érdekes, hogy a szomszédnak, csak most először. Nekünk viszont ez már nemis tudom hányadik alkalom. A sokadik. A mi virágoskertünk tetszik neki úgy látszik...:(
2009. máj. 30. 16:21
 4/10 vav22 ***** válasza:
Nem tudom milyen állat lehet, bár ha nagyobb mancsú akkor szerintem valami kutya. Talán ha mozgásérzékelős lámpát szerelnétek fel az nem ijesztené meg?
2009. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a nyest/menyét kisebb mancsú, mint egy macska, talán borz, vagy ha hosszúkásbb kicsit, kissé kutyaszrű nyom, akkor lehet róka, bár én nem hiszem, hogy bármilyen állat ilyet csinálna csak úgy...
2009. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is emberre, esetleg kutyára tippelek. A lábnyom sztem véletlen is lehet. Ilyen "szép" munkát inkább csak ember végezhet.
2009. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 vav22 ***** válasza:
Második válaszoló vagyok? Sikerült már kideríteni, hogy ki a tettes? Annyira kiváncsi vagyok rá...
2009. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Sajnos nem derült rá fény, hogy ki vagy mi rombolta le a virágoskertet :( Szegény anyukám ismét rendberakta. Remélhetőleg a bitorló nyugton marad most már!
2009. jún. 3. 08:25
 9/10 anonim válasza:
azóta is történt ilyen? Kiderült, hogy ki/mi a tettes?? Én is nagyon kíváncsi vagyok. Most egy évre rá, biztos tudjátok.
2010. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvannak a tettesek! :) Már tavaly nyáron elkaptuk őket, egy nyestcsalád három tagját sikerült befogni élvefogó csapdával, elvittük őket egy mezőre a falu szélére, és ott elengedtük. Azóta nem történt ilyen, úgyhogy tuti ők voltak, szerintünk játszottak, vagy valami ilyesmi! :)
2010. ápr. 19. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!