Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miert hasznos a pok?

Tade kérdése:

Miert hasznos a pok?

Figyelt kérdés
Sokszor leszidott nagymamam, mikor lecsapkodtam sz osszes pokot bennt a nyari konyhaban, es kint az udvaron, (mivel irtozom toluk, es undoritoak),mert szerinte hasznosak, mivel megfogjak hallojukkal a legyeket szunyogokat stb. De most tenyleg ennyire hasznos lenne?
2009. jún. 1. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
....vagyis, tenyleg ennyire hasznosak a pokok?
2009. jún. 1. 14:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennyire hasznosak. Ha a világon nem lennének pókok, akkor elöntenék a világot a külömböző rovarok (és akkor nem a pókoktól félnél). Hagyd ott ahol van, nem fog bántani. Nem fogja éjszaka leharapni a fejed. Vannak olyan "kedves" pókok, amik még csak le sem jönnek onnan.
2009. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi :)...De sajnos mindig attol felek, hogy ram pottyan vagy "ugrik" (meg akkor is ha tudom nem tudna csak ugy ramugrani a falrol vagy hallojarol :) Felek attol is, hogyha alszom ram maszik...:(
2009. jún. 1. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aláírom, nem szépek sokszor( a színes madárpókok viszont nekem pl nagyon tetszenek) de nagyon fontosak, ahogy az előző válaszoló leírta. Ha nagyon sokan vannak, akkor 1-2őt lecsapsz, attól még nem lesz katasztrófa, de inkább hagy békén őket... Vagy fogd el pohárral, csúsztass alá egy kemény lapot, vidd ki és dobd ki a kertbe...

Mellesleg lehet hogy számodra visszataszítóak, attól még nem feltétlenül kell megölni őket...ahogy az egereket, a békákat vagy a kígyókat sem...

2009. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hu en is irtozom toluk. Van egy szabalyom, ha a pok a bemaszik a lakasba, annyi neki. Az o dontese volt hogy bejott, az en dontesem meg hogy nem latom szivesen:) Foleg azokat utalom, amelyik nem csinal szep halot maganak hanem csak a plafonon maszkal es hozza ram a fraszt hogy mindjart beleesik az agyba... pofatlansag! :)

De tenyleg nagyon hasznosak, a kertben vannak keresztespokok azokkal jol megvagyok, pedig jo centisre is megnonek (ahhoz jonnek meg a labak, szoval az mar eleg szep meret:)) De ha nem megyek bele a haloba tudom hogy nem fognak a nyakamban kikotni:D

2009. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De nem kell tőlük félni, csak azért mert neki 8 lába van. Nem fog éjszaka megenni, még ha rád is esik, ne történik semmi, elmegy. Azzal az erővel a légytől is félhetnél, emert az sem csinál semmit.
2009. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is félek tőlük de engem mindig megtalálnak! Pl.: ülök a buszon akkor tuti elém ereszkedik el egy. Aztán volt olyan is hogy az arcomon mászott, meg a hajamba esett :S De a nagy bogaraktól már jobban félek mint a pókoktól.
2010. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!