Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szöcskéből sáska?

Szöcskéből sáska?

Figyelt kérdés

Megy a spektrum a háttérben, valami rovarinváziós műsor, ha minden igaz, valami afrikai sáskákról volt szó, és azt mondták, hogy először szöcskék, majd amikor csoportokba verődnek, akkor első lépésben színt váltanak (élénk sárgák lesznek) és csak mérgező növényt esznek (hogy a ragadozók akik megeszik őket megbánják), majd fizikailag is átalakulnak (a fejük először, ha minden igaz), és végül sáska lesz belőlük. Mindezt ha jól figyeltem a csoportosodás hatására..

Ilyen van? Mármint kicsit keresgéltem neten, nem nagyon találtam szöcske és sáska között ilyen kapcsolatot, lehet, hogy csak egy kifejezett faj csinálja ezt, nemtudom..

azis lehet hogy valamit csak nagyon félrehallottam, akkor viszont bocs a felesleges kérdésért:)



2012. febr. 6. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Pokemon :DD
2012. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Valószínűleg félrefordítás. A fiatal sáskákat angolul hívják hoppernek is, ezt pedig lehet szöcskére is fordítani.


A szöcskék és a sáskák közeli rokonok, de külön csoportot képeznek. Ez olyan lenne, mintha a kutyák egyszer csak hiénává alakulnának. Mivel a szöcskék ragadozók, ezért valószínűleg végig az egyiptomi vándorsáskákról volt szó.


Itt vannak képek a színváltásáról:

[link]

2012. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ah értem, köszönöm :)
2012. febr. 7. 04:58
 4/6 anonim ***** válasza:
konnyu megkulomboztetni,a szocske csápja majdnem olyan hosszu,mint a teste,a sáskáé jóval rovidebb.
2012. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ezekből a sáskákból ha sok verődik össze, egyre többször egymáshoz érnek, és a lábukon található szőröcskék jeleznek, hogy sokan vannak, kevés lesz az élelem, új hely kell. Ezért hormon reakció indul be, és a hormonok hatására változik meg az alakjuk, és tudnak hosszú távokat megtenni
2012. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Most láttam a műsort, epikus félrefordítás! És azóta sem javították ki.
2015. jún. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!