Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kaptam egy kutyát. Mit kezdjek...

Kaptam egy kutyát. Mit kezdjek vele? Mire és hogy tanítsam? Hogy tegyem szobatisztává? Milyen könyveket ajánlotok? Mivel etesem? 3 hónapos.

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 19:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
+ szeretném vízhez szoktatni,hogy kezdhetek neki és mikor?
2012. febr. 20. 20:31
 12/23 A kérdező kommentje:
nagy póráz és nyakörv választékot normális áron,hol találok budapesten?
2012. febr. 20. 20:33
 13/23 anonim ***** válasza:
Még mindig 1 vagyok. Remélem érted, hogy nem ellened, hanem a kutyus mellett vagyok. A trükkök nagyon jók, egy kutyát szellemileg is le kell fárasztani a fizikai fárasztás mellett. Arról meg, hogy mi a "szemét" kutyakaja: a kutyám a premium tápoktól hány és hullajtja a szőrét, és alig akarja megenni. Az egyetlen, ami bejött a Pedigree junior, nem pukizza tele a házat a fertelmes szaggal, fényes a szőre, egészséges a testsúlya, épek a fogai, nem megy a hasa, nem hány,kiegyensúlyozott a viselkedése. Mellette persze kap levest, husit, csontot, tojást, túrót, zöldséget, gyümölcsöt, és mivel nagytestű kutyus, kalciumos étrend kiegészítőt. Egyenlőre kis mennyiséget vegyél a tápból és kísérletezd ki, nektek mi jön be, mert ha megveszel 10kg-ot és nem jó, a nyakadon marad.
2012. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nekünk a 101 kutyatrükk nagyon nem vált be. Pár hétig teszteltem azt egy új ideiglenes kutyámon, teljesen eltompult tőle. Én inkább a klikkeres tanítást ajánlom. A klikker.hu -n megvan a feladatok leírása is, ha szükséges.


Annyit sétálj vele, míg el nem fárad. Még nagyon fiatal, én arra tippelnék, hogy fél-egy óránál többet most még nem lesz képes sétálni, de ezt majd látod. Úgy 5 hónapos korától kb. 8-9. hónapig vigyázz rá nagyon, ne erőltesse meg magát. Még ajánlanám a zöld kagyló kivonatot (luposan és társai), az ízülete erősítésére.


Vízhez majd akkor kezd el szoktatni, mikor már állandóan 20 fok fölött lesz a hőmérséklet és csak finoman, óvatosan eleinte.

2012. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Van otthon fedett medencénk 30-33C közötti hőmérséklettel.Esetleg abban?
2012. febr. 20. 20:45
 16/23 anonim ***** válasza:

De jó! Irigyellek! :)

Persze, az jó, de eleinte menj be vele még, míg rá nem kap az úszás ízére. És arra figyelj, hogy fürdés után alaposan szárítsátok meg míg ennyire hideg van és ha megszáradt, utána is legalább 5-6 órát ne engedjétek ki a melegből.

2012. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Király,persze gondoltam hoyg bemegyek én és esetleg velem.Napi több órát szoktam úszni,gondoltam lehet ha megszereti ő is úszna szívesen.Este szoktam.Utána sehova nem megyek.Az egész lakásban 24+ van.Alattunk a medence lifttel,amig úgyszint meleg.Remélem sehol nem tud megfázni:)
2012. febr. 20. 20:52
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem is befogadhatnál :DDD
2012. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

olvass át néhány szakirodalmat.. pl menj el könyvtárba és kölcsönözz ki néhányat + nézd meg a neten h "kutyanevelés" stbstb. meg olvasgass jó sokat...

nézzz körül a pl vaterán expresszen hogy találsz-e egy NAGY kutyakosara nehogy később még 1x kelljen venni... meg egy pkróc... és tanítsd meg hogy az az ő helye... vegyél etetőt iatatót póráz, nyakörv... vidd állatorvoshoz.. akkor kapsz egy egészségügyi kiskönyvet.. meg beadja neki a megfelelő oltásokat... és szerintem a többi kérdésedre megtalálod a választ a neten:)

2012. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Képzeljétek,lementem úszni,levittem,gondoltam legalább barátkozzon meg a környezettel. Bementem,lemerültem hallottam a víz alatt,hogy elkezdett erősködve ugatni,feljöttem-leült és csak a vizes kezemmel két ujjamat csúsztatva nagyon picikét ráfröccsentettem,egyenesen belerohant a vízbe elkezdett hozzám úszni.Kivettem (gondoltam biztos megijedt) megrázta magát és újra utánam jött.Úgy érzem,jól megleszünk.Holnap veszek még könyvet:)
2012. febr. 20. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!