Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elűzni a katicaboga...

Hogy lehet elűzni a katicabogarakat?

Figyelt kérdés
A 2ajtó között mindig ott vannak és belopóznak a szobába de rengetegen vannak. Nem tudom, hogyan kerültek oda. Állandóan felporszívózom őket de nem tudom, hogy mivel tüntessem el őket örökre!! Kb 2-3éve már ez megy. Valaki tudna egy egyszerű és jó tanácsot adni??

2012. márc. 11. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
a helyeben inkább elengettem volna őket, ha nem tudnád nagyon hasznos állatok, mert megeszik a levéltetveket! Ne porszivozd fel őket!
2012. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg harlekinkaticákról van szó, azok szoktak nagy tömegben előfordulni. Könnyen megismerhetőek, sem a színük, sem a pöttyeik száma nem egységes. Kártevők, lehet irtani őket. Nem könnyű...
2012. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Jó ég! Add nekem, átveszem őket. Szépek és hasznosak, egyre kevesebb van belőlük!
2012. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem próbáld rovarírtóval, ha eddig nem próbáltad volna, ahol megveszed, az eladótól tanácsot is kérhetsz, hoyg ő mit javasol ebben az esetben. Biztos vagyok benne, hogy tud valamit tanácsolni... Ha ez sem válik be, akkor... Rovarírtók.

2012. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy új katicafaj jelent meg hazánkban, mely veszélybe sodorhatja a nálunk élő katicafajokat, többek között a hétpettyes katicát is. Az ázsiai harlekinkaticát biológiai védekezés céljából hozták be Európába, de sikeresen megtelepedett a természetben, és rohamosan terjed az egész kontinensen. Komoly károkat is okozhat, például tönkreteheti a mustot, és tömegesen telepedhet be lakásokba.

[link]

2012. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
:)
2012. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyre gondoltunk. :D
2012. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Intenzív terjedésének az ökoszisztémára nézve legnagyobb veszélye, hogy az amerikai és európai példákhoz hasonlóan kiszoríthatja a jelenleg nálunk élő katicafajokat. Mindamellett, hogy eleszi előlük a táplálékot, ha nincs elég levéltetű, akkor gyakran el is fogyasztja a többi katicafaj petéit és lárváit."



"komoly károkat okozhat a mezőgazdaságnak is."



"yakran nagy tömegekben szállják meg a lakásokat, sok bosszúságot okozva a lakosságnak. Összegyűjtésükre legalkalmasabb a porszívó,"



"Ha úgy véli, harlekinkaticát talált, és szeretne segíteni az állomány nyomon követésében, az alábbiakat teheti:


Látogasson el a Harlekin Program honlapjára, és bizonyosodjon meg róla, hogy valóban harlekinkaticát talált. A monitorozást végző ökológusok azt kérik, hogy ha biztos benne, pusztítsa el, ha nem, kérjen segítséget a határozáshoz a harlekin@coleoptera.hu e-mail címen.


Akár elpusztította, akár nem, mindig küldjön képet a fent megadott e-mail címre a lelőhellyel (lehetőleg minél pontosabban, lehet cím, GPS-koordináta vagy akár leírás is), dátummal és a megtaláló személy nevével. Lehetőség van a példány postai elküldésére is, ebben az esetben helyezzék azt egy kis dobozba, mellékeljék a gyűjtési adatokat, és küldjék el a Domberdő Egyesület címére (8900 Zalaegerszeg, Zrínyi u. 31.). Kép vagy elrakott példány nélkül a lelőhelyet nem tudják felvinni az adatbázisba.


Ha nem biztos a meghatározásban, inkább ne bántsa az állatot, de lehetőség szerint ugyanúgy küldjön róla fotót és a lelőhely adatait a fenti e-mail címre."

2012. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
..egyszóval inváziós faj! Írtsa mindenki, amelyik szabálytalan!!
2012. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!! Amúgy elengedni nem tudom, mert mindig visszatérnek, de több 100katicát nem fogok egyesével összeszedi akármilyen szépen is. Jön a tavasz és ide költöznek automatikusan!! :-( A szőnyegből alig lehet kiszedni őket és kb 2óra mire összeporszívózom. De jó volna ha nem minden hétvégén ezzel foglalkoznék és nem katicával az arcomon ébrednék!!! Köszönöm még 1x :-)
2012. márc. 12. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!