Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elűzni a patkányt...

Hogyan lehet elűzni a patkányt a kertből?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Csapdával, méreggel, rusnya nemkívánatos állatka!
2011. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Befestesz egyet kekre, elengeded, atobbi meg menekul elole :D


komoly

2011. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Tacskó vagy gyöngytyúk. Nálam csak ez a kettő vált be. (Meg a görény, de azzal ott kell lenni, amíg vadászik.)
2011. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is valamilyen más állattal lehetséges.

Bár nálunk a szomszéd elektromos vakondriasztóval próbálkozott, szerinte a patkányok ellen is jó. Engem sajnos idegesített volna ez a megoldás a saját kertemben (úgy működött hogy percenként valami hangot adott ki magából), és nem is igazán hiszek az eredményben. Persze ez csak a kissebb kertekben használható ötlet. nagy kertbe mindenképpen valami állat kellene.

2011. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A befestős módszer tetszik :)

Amúgy ha nem találom meg a fészküket, (mert szerintem a szomszédnál van), akkor semmit nem ér, ha elüldözöm, mert úgyis visszajön nem?

2011. okt. 18. 14:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Írtam! A méreg és nem jön-megy sehova!
2011. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

tacsi, foxterrier, malamut! :) A legjobb patkány fogók! :D

nekem malamutom van, és mindig fog patkányt, egeret, sőt még a vakondot is! :)) Mindig mutatja hogy mit fogott, de nem eszi meg csak megfojtja! :D

Barátnőmenk meg tacsija van és ő meg az egeret fogja meg! :)

2011. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem is malamutom van és tényleg nagyon ügyes egérfogó! Amióta ő nálunk van nem volt egér a házban, de a macskám sajnos nem fogja meg őket.... Lusta dög!
2011. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A boston terrier is pont rágcsáló irtására lett kitenyésztve, de elég ritka fajta és drága is nagyon. De szerintem mindenképp valami kutyát vegyél, mert az elektromos izék a patkányra nem mindig jók , már mi is próbálkoztunk vele... a vakondot irtotta meg az ürgét, de a patkányt azt nem, mert túl intelligens...

A méreg meg azért nem jó, mert láttam a Tv-ben hogy méreggel akarták irtani a patkányt, és azért nem volt elég hatásos, mert pl ahol egy patkány letanyázik valahol - hamarosan több lesz... és ha egy patkány eszik vmit, akkor mindig csak egy falatot, és általában visszamegy a fészkébe , a másik patkány meg megszaglássza mit evett, és ha érzi rajta a méreg szagát, akkor nem fog enni belőle, mert tudja hogy mérgező! Szóval a méreg lehet h egy patkányt kinyir de a többit nem fogja. tehát vegyél egy jó egerésző kutyát. Már soroltak fel párat: kistestű: tacskó vagy foxi, nagy testűből malamut, agár! :D De az agárnak nagy a mozgásigénye, de azt hallottam hogy az is szeret egeret fogni.

2011. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha így lenne mint az utsó írta, akkor nem találtam volna 8db patkányt megmérgezve az udvaron! Vagy valaki bedobálta hozzám? A fenét, jólbelaktak méreggel, két csomag fél kilós filteressel kináltam meg őket, mert már nem birtam elviselni a rohangálásukat!
2011. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!