Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem írnak az ország-váro...

Miért nem írnak az ország-város című játékban az állatnál háziállatfajtákat?

Figyelt kérdés
Én, amikor ország-városozok, akkor az állatnál szoktam írni háziállatfajtákat. (Ilyen háziállatfajták pl. puli, szfinx, magyar szürke szarvasmarha, németjuhász, erdélyi kopasznyakú tyúk, mangalica, csivava, strasszer galamb.) Ha úgy vesszük ezek is állatnevek. A játszótársaim mindig egyszerű állatneveket írnak - pl. antilop, degu, sas, ennek mi lehet az oka, hogy nem írnak háziállatfajtákat?

2012. ápr. 3. 09:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kínai kopasz kutya abszolút nem tartozik bele... Aki nem ismeri a kutyákat nem biztos, hogy tudja, létezik olyan.
2012. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
10/11 válaszoló nagyon jól mondja. Nem a győzelem a fontos. Néha a szórakozás kedvéért kell tudni veszíteni is. Ezt már fiatalkorban meg kell tanulni. Ismerek olyan 25 évest aki mindenre képes csak, hogy nyerhessen. Gondolhatod, hogy még pókerezni sem ülünk le vele.
2012. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. Sok állatfajt- és fajtát ismerek.
2012. máj. 8. 10:39
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak azt jelenti, hogy sokkal okosabb vagy, és több állatfajtát ismersz. Az a játszótársaid baja, hogy nem jutnak olyan eszükbe, mint neked.
2012. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
De akkor generálhatsz is ilyen neveket. Max megmondod, hogy egy ritka rovarfajta, amelyik csak Madagaszkár déli részének a nedvesebb részein dugja bukkan fel. Ne vicceljetek már.
2012. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kicsit vicces volt végig olvasni a válaszokat:D Nem értem mit kell ezen annyit problémázni...

A lényeg h a játék a játékosok megállapodása alapján történjen, beszéljétek meg h milyen válaszokat fogadtok el. Ennyi.


Amúgy amikor kicsi voltam (8-10éves) mi is csak annyit írtunk, h tigris, sas stb. De ez egy idő után unalmas és szerintem egy 12-14 éves gyerek ennél már jobban is ismerheti az állatokat...

Szóval én nagyobb koromban már csakis úgy játszottam, ha megengedett/elvárt volt a fajok pontos megnevezése, a fajták és nemcsak állatokban, hanem növényeknél is. Ezenkívűl mi pl bevezettünk egyéb kategóriákat is pl külön kutyafajta, vagy csak állatfajokkal játszottunk kontinensek szerint.

Sőt még az egyetem alatt is játszottunk ország-városhoz hasonló játékot, csak ott pl védett, fokozottan védet növények, latin név stb kategóriák voltak.


Mindezzel csak azt akartam kifejteni, hogy ez egy játék, amiben a szabályokat a részvevők hozzák és szerintem csak úgy ad igazi élvezetet ha tényleg gondolkodásra is készteti az embert (és egy bizonyos életkor felett a ló, kecske, macska beírása már nem nagy kunszt)

2012. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden választ!
2012. jún. 5. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!