Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az a hangya ami az udvaron...

Az a hangya ami az udvaron van, olyat lehet tartani otthon üvegbe?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mit eszik?Vagy olyat nem lenne szabad tartanom?
2009. jún. 17. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tarhatod őket, bármit megeszik szinte, de királynő nélkül nem lesz hosszú "életű" az egész, mert 1-1 hangya nem él sokáig, azért vannak sokan mindig, mert a királynő folyamatosan rakja a petéket, vannak dolgozók, katonák, vannak olyan hangyák, amik sosem jönnek fel a felszínre...


Egyébként lehet venni komplett hangyafarmot...

2009. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

itt részletesebben van a hangyatartásról:)

2009. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hangyafarmban lehet, de ha te fogsz egy befőttes üveget beleteszel egy párat és szórsz nekik morzsát, az nem egy jó módszer.
2009. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem egy üveg a normál élőhelye, ezért szerintem nem élvezné. Miért akarod elvinni a saját élőhelyéről? Én csak a sérült szabadon élő állatokat szoktam a gyógyítás idejére magamhoz venni, majd visszaengedem őket. Nem hiszem, hogy a hangya sérült lenne...
2009. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy utolsónak igaza van, én is szeretem a hangyákat figyelni, tök viccesek, de az a lapos tartály nem nekik való, pedig elvileg még az van a legideálisabban kialakítva házi tartás céljára. Kint nem csak lefelé és felfelé mehetnek, hanem vízszintesen is tök messzire elközlekednek, fűszálakat cipelnek, pakolásznak, kaját gyűjtenek, felderítenek meg mit tudom én, a dobozban meg áskálhatnak, hogy te nézd. :( Bár én azokat sem értem, akik képesek egy állatkát egy 50cm x 100cm es helyre bezárni, mert az "elég" neki. Meg a madarak, na az a negatív csúcs. Elég neki, ha 1.50 magasra repülhet. Biztos.
2009. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Miért akarod őket bezárni egy üvegbe? Csak azért, hogy figyeld őket? Ha ennyire szereted őket, telepedj le a boly mellé, és nézdd végig egy napjukat. Egy hangya természetes körülmények között sem él 1 évig. Királynőt pedig végképp nem ajánlom, hogy hazavidd. Egy egész kolóniát ítélnél halálra ezzel. A véleményem tehát: természetes élőhelyén hidd el, sokkal érdekesebb!
2009. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!