Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vadászgörények nagyon büdösek?

A vadászgörények nagyon büdösek?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja hogy sokkal büdösebb mint egy macska és hogy állandóan a bűzmirigyeket ki kell nyomkodni vagy mi,de valaki azt mondja hogy kb.olyan büdös mint egy macska és nem kell kinyomni a bűzmirigyeket

2012. ápr. 12. 17:34
 1/8 kimera10 válasza:
Elviselhetetlenül nem annyira, csak meg kell fürdetni
2012. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tisztán tartva, fürdetve, egyáltalán nem büdösek! Nagyon aranyos, értelmes állatok, egy kis különös illatuk természetesen van, de nem zavaró! :)
2012. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Venni akarok vadászgörényt de anya mindig azt mondja,hogy büdösek és ezért nem lehet,még akkor sem ha fürdetném,mert szerinte még az után is büdösek.Azt hiszem csak akkor vehetek ha elköltözök(jó pár évet még várni kell).A válaszokat köszönöm:)
2012. ápr. 12. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

A görénynek görény szaga van, valaki ezt meg sem érzi (v legalábbis nem találja kellemetlennek), van aki szerint meg elviselhetetlen.

Van görényem és kutyám, volt macskánk is, hármuk közül azért tényleg a görinek van a leginkább érezhető illata (egyes családtagjaim szerint büdös, szerintem édeskés göriszagú - de szerintük az én szaglóreceptorjaim már sérültek :D) <- szóval az emberfüggő is, ki mennyire találja büdinek. Én a saját görimet nem érzem büdösnek, de volt h másét igen.


Takarítással, helyes táplálással minimalizálható a szaga. És nem, NEM kell kinyomkodni a bűzmirigyét (se kivágni) és nem kell fűrdetni sem (a gyakori fürösztés csak erősíti a szagát!)

De azt hozzá kell tenni, hogy egy ivarzó hím, na az aztán büdös tud lenni. Amikor még ivaros volt a hímem háromszor is kezet kellett mosni ha megsimiztem, hogy ne érezzem a szagát a kezemen, az állandó ruhacserélgetésről nem is szólva.

2012. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha takarítva van, tiszta helyen, akkor nincs szembetűnő szaga. Megvan az illata, de nem kellemetlen. Neked ha kellemetlen, akkor nem való állat. Nekem például a lószag tehénszag is megszokott, nem zavar
2012. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LeGrady ***** válasza:

Nekünk ivartalanított fiú és lány görink is volt, és bár nekem nem túl jó az orrom, de egyikkel sem volt szag problémánk.


De olyan vadászgörény tápot már találtunk, ami büdös volt :)


Fürdetni tényleg nem szabad gyakran, mi évente egyszer szoktuk nekik való samponnal, illetve vész esetén szimpla langyos vízzel (ha valami vegyszeressel sikerül találkoznia). A macskánál is többet takarítják magukat, folyton rendezgetik a szőrszálaikat, hogy szépen álljanak.

2012. ápr. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2012. ápr. 13. 12:22
 8/8 Lora1328 válasza:
Nem büdösek :) Ne hogy kinyomkod a bűzmirigyeiket! Ha nagyon szeretnéd vidd el állatorvoshoz és az majd eltávolítja ;)
2012. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!