Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon vannak olyan...

Magyarországon vannak olyan erős hangú kabócák, mint a horvát tengerparton? Ha igen, akkor merre?

Figyelt kérdés

2012. máj. 12. 14:57
1 2
 1/12 polarbeer ***** válasza:
82%
Igen, vannak, csak sokkal ritkábbak MO-n, mint a mediterrán országokban. Az énekes kabócáknak MO-n 4 fajuk van, a Hegyi énekeskabóca, a Közönséges énekeskabóca, a Mannakabóca és az Óriás énekeskabóca. Pécs környékén (Orfűn) én július elején hallottam őket, tűző nyári napsütésben énekelni a fák tetején!!! A 30 méter magas fák tetején!! Tihanyban is élnek. Az országban hegy-és dombvidekeken fordulnak elő, de szigetszerűen, ritkábban, mint Horvátban. :)
2012. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi. és úgyanúgy egymás ellen zizzegnek, mint pl. Horvátországban? Kár, hogy nem lakok azon a részen. Itt Pesten nincsenek sajnos...

Pedig van egy nagy fa az ablak mellett, boldog lehetnék, ha ott zizegnének....

2012. máj. 25. 11:11
 3/12 polarbeer ***** válasza:
100%

Pesten biztosan nincsenek :(


Ha június végén, július elején tűző napsütésben járod a patakparti erdőket, fűzeseket, és az erdőszegélyeket, ahol magas fák vannak, akkor találkozhatsz velük. Hasonló a magyar fajok hangja a horvát fajokéhoz, csak itt ritkábban fordulnak elő.

2012. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 polarbeer ***** válasza:

Igen, ugyanúgy "egymás ellen zizegnek" :D :D

Orfűn egy 30 méteres fa aljában találtam egy sérült szárnyú példányt. Az egy óriás-énekeskabóca volt. Azóta is megvan a gyűjteményben :)

2012. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szüleim Nógrád megyében laknak, és van az udvarunkban egy hatalmas nagy diófa. A tövében találtam egyet, sajnos elpusztulva...A hangját ott nem hallottam, pedig nagy kár :(
2012. máj. 25. 13:54
 6/12 anonim válasza:
Gyertek Budapest II. kerületébe a dombosabb részekre ha kabócát akartok hallgatni, engem már kikészítenek kb:D
2013. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 polarbeer ***** válasza:

Így van, 2 napja a Gellért-hegy dzsindzsásabb oldalán is hallottam őket. Alig hittem a fülemnek, úgy tudtam, nálunk csak Dél-Magyarországon, és egyéb nagyon meleg helyeken (Pl. Tihany) élnek.

De ez jó hír Neked, mert Budapesten is vannak! :D

2013. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kopipapa válasza:

Üdv!

Igazi primitív gondolkodóként (mert nem tudtam mi az) a minap ütöttem agyon egy csúnya nagy bogarat.

Ma néztem utána és egy nagy (a teste 3cm, a szárnya 2X5cm) kabóca volt. A kertemben és környékén hetek óta hallani és persze nem tudtam mi az. Azért annyira nem sajnálom, mert ahogy olvasom a fák nedveivel táplálkozik,tehát az én gyümölcsfáimat ne szívogassa.


A lényeg, hogy Nógrád megyében, Erdőkürtön élek. Tehát jóval északabbra jutottak mint a Balaton és környéke. Persze nem tudom ez mit jelent, majd aki ért hozzá megmondja.


Egyébként írtsam (üldözzem) vagy ne?


Köszönöm!

2013. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nyáron sokszor hallottam őket, ha jól emlékszem június vége vagy július eleje lehetett. Budapest XII. kerületében lakom, végig zizegték az egész napot. Mondjuk szerintem más példánya lehetett a kabócáknak, ugyanis a zizegés folyamatos és nem megszakításokkal telt volt, mint a tengerparton.

Egyébként hallottam már kabóca zizegést a Szabadság téren illetve a Podmaniczky úton is. Továbbá Máriagyűdön illetve Komlón.

Mediterránosodunk?

2013. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
73%
Magyarország nem igazán volt igazi kontinentális ország! Ez annak köszönhető hogy északról teljesen körbezár minket az Alpok vonulata emiatt a hideg levegő nem tud annyira beáramlani ezért van az hogy itt télen az átlag hőmérséklet -1 -2 fok körül alakul vagy a felett addig a velünk egy légvonalban levő Ukrajnai Cherkasy-ban télen a hőmérséklet átlagosan -8 és -4 fok között van viszont nyáron mivel délnyugat felől viszont nincs mi felfogja a meleget ezért van nyáron rendszeresen 35-40 fok sőt hogy még fokozzam,a kánikulák napja Budapesten több mint Rómában!! Ezért kezd nálunk is elterjedni a kabóca nagyobb számban.
2014. febr. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!