Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kedden lesznek (fiatal)...

Kedden lesznek (fiatal) Halálfejes csótányaim. Hogyan kell őket tartani? Néhány alapdologgal tisztában vagyok. Többi lent.

Figyelt kérdés
Voltak már csótányaim,( Madagaszkári óriás), tudom hogy milyen sűrűn kell permetezni nekik a páratartalom miatt, meg hogy miket esznek. Milyen talaj lenne a legjobb alájuk? Tőzeg? És mivel fedjem le a terráriumot, ha üvegből van? Nem szeretném ha nem szellőzne, és bebüdösödne, de ki se tudjanak jutni. Vizet kell nekik betenni? Köszi a válaszokat.

2012. máj. 12. 23:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
ez most tudom nem ide illő :/ de megnéztem rola egy képet ez az állat gusztustalan hányingerem van tőle ..:O
2012. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy a csótány strapabíró.

Szerintem majdnem mindegy hogy tartod :D

2012. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartottam még csótányt úgy igazából csak egy darabom van xD

Ezek nem tudnak üvegen mászni szával nem szükséges lefedni. Talajnak meg szerintem is a tőzeg jó csak legyen bent nálunk tojástartó mert szeretnek elbújni. Víznek meg elég amennyit permetezel.

2012. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

ffffffffffffffffffffuuuuuuuuuuu

remélem nem a közelünkben laksz...

2012. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát csak azért mert a madagaszkári csótány mászik az üvegen,ennek meg még szárnya is van.. :) Am köszi a válaszokat
2012. máj. 13. 00:11
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem összetévesztendő a panelcsótánnyal... az strapabíró, ezek egzotikus állatok, melyeket nem mindegy hogy tartja az ember.
2012. máj. 13. 00:12
 7/20 Platypus ***** válasza:
100%
Én is csak madagaszkárit tartottam, de az biztos hogy a lefedés kritikus pont. Volt egy terráriumom, aminek üveg teteje volt vékony résekkel, az újszülött csótányok simán kimásztak és elpusztultak a kiszáradás miatt. A sűrű szövésű fémrács jobban bevált. Ha barkácsolni akarod, akkor talán fa keretre feszíthetnél ilyen erősebb műanyag szúnyoghálót. Azért a szellőzést sem kell túlzásba vinni, mert az lecsökkenti a páratartalmat. Úgy a felét le lehet takarni egyszerűen egy üveglappal. A permetezés gyakorisága a terrárium adottságaitól függ, én pl. sosem permeteztem a bütykösöknek, a nedves talaj megoldotta magától az ideális páratartalmat.
2012. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

hát kell egy terrárium meg egy olyan fedél ami nagyon finom szúnyoghálóból van.

kell bele néhány faág és rakhatsz növényeket is

alulra tőzeg, kókuszrost

egy tál legyen amibe a zöldségeket/gyümölcsöket rakod nekik

naponta permetezz 2x

2012. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat! Már alig várom a kicsiket !! :) Offba kérdezném, hogy valaki nem tudna eladó madagaszkári óriást?
2012. máj. 13. 17:21
 10/20 anonim válasza:
57%
most költözünk ide, és van pár csótány, undorodok, félek tőlük, azon vagyok h kiírtsuk őket te meg ieneket veszel:SS undorítóóó
2012. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!