Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki állatbarátn...

Van itt olyan, aki állatbarátnak tartja magát és ezért nem tart fogva állatot (nyúl, hörcsög. ), tehát lényegében ezért nem tart állatot? Lent

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha valaki így áll hozzá az állattartáshoz? Szerintetek rossz az állatnak, hogy ketrecben van időnként?
2012. máj. 30. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, aki így áll hozzá, az nem elég tájékozott, nem hozzáértő. De szíve joga.
2012. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek ez az elve, hát egészségére, az ő dolga, nem árt vele senkinek. De attól a falnak megyek, ha engem csesztet egy ilyen valaki, hogy állatkínzó vagyok és miért nem engedem szabadon a ketrecben tartott állatomat. Ezek a kis háziállatok már hosszú generációk óta fogságban születnek, a legtöbb egy fél napot sem élne, ha szabadon eresztenék őket. Egyébként meg egy igényeiknek megfelelő ketrecben tökéletesen jól érzik magukat.
2012. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked ez az elved, ezt elfogadja mindenki. Viszont én is ugyanolyan állatbarátnak tartom magam. Szeretem az állatokat, ok nélkül még egy pókot sem ölök meg, és fontosnak tartom a természetvédelmet. Mindemellett tartok állatot, van egy kanárimadaram. Tenyésztőtől vásároltam, már 12 éves :) úgyhogy azt hiszem, hogy jól érzi magát nálam. Nem az a kérdés, hogy tartson e valaki állatot, hogyha állatbarát, hanem a felelős állattartásra kellene nagyobb hangsúlyt fektetni, mert akkor gyakorlatilag ugyanolyan boldog egy állat, mintha szabadon élne.
2012. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nem az én elvem.:)Csak olvastam ilyen véleményt,elgondolkoztatott és érdekelt,hogy mások hogyan látják.
2012. máj. 31. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezek az állatok pont arra lettek kitenyésztve hogy otthon ketrecben vagy terráriumban lehessen őket tartani :) ezzel nincs semmi gond feltéve ha megkapják az őket illető bánásmódot és szeretetet
2012. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek miatt az ultra állatvédők miatt törlik el a ketreces tartásmódot. Ugye a csirkénél már sikerült elérni, hogy uniós törvény van róla. Viszont a nyúl, hörcsög stb nehezebb dió, szinte lehetetlen, mert ezek az állatokat soha nem szelektálták szabad tartásra és az emberek egy része házi kedvencként tartja. Nekem ezekkel az ultra állatvédőkkel nincsen gondom, míg nem kezdenek el ezzel cseszegetni a saját ideológiájukkal.
2012. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én például igen,az itt nálam lévõ kis állatoknak szüksége volt a segítségre ezért vannak csak nálam(a macskáimat az árokparton találtam,az annyukat elütötte egy autó,kicsik voltak ezért elvittem onnan õket,a kutyánk szintén az árokpartvól való,nagy volt az esõ ezért az árok megtelt vizzel,apám horgászta onnan ki azóta õ elpusztult de a kölyke itt van,a halaimat egy túlzsúfolt akváriumból hoztam egy haveromtól
2012. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!