Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinél már volt ágyi poloska...

Akinél már volt ágyi poloska hogyan szabadult meg tőle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
BioKill-t kell venni, az ágyat azzal lefújni. Ha nem tűnnek el többször is lehet egy héten. Az hatásos mindenféle ellen, jelenleg erről az egyről tudok csak, ami nem veszélyes.
2009. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Anyukámat össze-vissza csipkedte :(
2009. júl. 2. 21:27
 3/14 Bella136 válasza:
100%

Mi szakembert hívtunk,mert engem már összecsíptek,és anyukámon is van elég. :( Nálunk az összes szobát befújták,mert hát nem minden poloska észrevehető,sőt,főleg a piciből van több. Tehát fel kell szedni a szegélyeket,és minden repedés ellen tenni valamit(legjobb,ha lefested a házat!). Szóval befújták az összes szobánkat sprével,vagy mivel,és most nem nagyon találunk élőket,főleg,mert kidobtuk az Ágyunkat,mert minden pete azon volt,és én nem bírtam nézni,és anyám többet nem mert azon aludni! :S Most azért felszedi nekem apukám náluk a szegélyt,mert még mindig nem tudtam teljesen megnyugodni,hisz még csak 2 nap telt el. De még mindig félek,mert az úgyunk a tárolónk mellett van,és félek,hogy bemegy a tárolónkba,és onnan mi megint felhozzuk.De szerencsére az ágy nem lesz ott örökké,és a Poloskák 2-3 hónap,vagy nap alatt elpusztulnak,ha nem szívhatnak vért! Ez is kicsit megnyugtató.Meg szerencsére nem a földszinten lakunk. Én speciel panelházban lakom,ami szerintem szerencse,mert a családi ház nagyobb,és nehezebben írtható.

Most ez az írtószer 7-10 napig tart,és remélem nem lesz több bogár,mert már agyilag kivagyok,mert én és anyám midnen kis fekete pontot megnézünk már! :S Mert a bébi poloska kicsi fekete.És a fehér(még nem szívott vért)poloskákat meg észre sem tom venni! Úgyhogy nagyon parázom. Most anyámék új ágyat akarnak venni,és félek,hogy abba újra beköltöznek! :S Most hamarosan elmegyünk nyaralni,és remélem onnan már nem hozunk haza újakat! Mert akkor már sokkot fogok kapni.Ha eltelik 1 év,és még nem lesz poloskánk,akkor asszem már teljesen nyugodt leszek! :) Én eddig el sem tudtam képzlni,hogy létezik ilyen pici,vérszívó rovar! :O És milyen nehéz észre venni! Anyukám gyerekkorában csótányokkal volt 2 évig,mert a házukat ellepték,és nem volt akkor még pénzük irtásra!És most azt mondja,hogy a poloskák rosszabbak,mint a csótányok! :S Szentem is!

Na mind1! Remélem ti is kitudjátok majd őket írtani! :)

Sok szerencsét! ^^

2010. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szia!

Mi lett a megoldás? Sikerült kiirtani őket valamivel?

2010. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont ezzel küzdünk. Utánaolvasutnk és kiderült, hogy a szakemberek sem nyújtanak 100%-os garanciát. Írtó nehéz megszabadulni tőluk, mi 4 hete jöttünk rá, hogy ezünk van és azóta szívunk... előtte meg a csípésekkel szívtunk, mert nem tudtuk, hogy mitől vannak. Főleg, hogy csak a páromon volt, rajtam meg nem. :S

Mi vettünk egy írtószer szettet, volt benne füst (vagy köd, nem tom, mi a pontos meghatározás erre), spray, amit a bogárra kell közvetlenül fújni, ha látunk, spray, amivel a falakat, ágyat, szőnyeget stb-t kellett befújni és por, amivel olyan helyeket kellett beszórni, ahova a spray nem ér el. Tuti írtott valamennyit, de 2 hét múlva, miután ismételtünk és visszafeküdtünk az ágyunkba (addig a nappaliban aludtunk) ezerrel előjöttek.

Szóval ágyat kidobtuk... tele volt bogárral, miután apróra trancsíroztuk, láttuk csak.

Mivel egyetlen dolgot írnak mindenhol biztosra és az az, hogy a meleget nem bírják és attól még a peték is elpusztulnak (az írtószertől csak a lárvák és a bogarak), ezért most hétvégén vettünk egy gőztisztítót és azzal mentünk végig mindenen... közben a kanapét is kidobtuk. Ma este megint a hálóban aludtunk, és habár volt rajtunk csípés reggelre, de már lényegesen kevesebben lehetnek, mert tudtunk nyugodtan aludni, azaz nem megszálltak minket, hanem csak módjával jöhettek. Reggel 1-et találtam a matracon.

Az a baj, hogy ezekhez a dögökhöz nagy kitartás kell és nem elég csak 1 írtás és 1 módszer. Ötvözni kell és kitartóan nyomni akár hetekig. A ruhákat legalább 50 fokon mosni és ami tiszta zsákolni, hogy azokba már ne menjenek. Egy idő után ráadásul a nagy bogarak már tényleg eltűnnek... szerintem mi most épp itt tartunk. A kis lárvákat meg baromi nehéz észre venni, mert aprók is és halvány barna színük van. Mi amúgy legfőképp a lepedőt nézzük... ha ott a fekte folt (az ürülékük), abban a pillanatban szedjük szét az egészet és mossuk 100 fokon.

Sok sikert!


Ha amúgy valakinek van valami módszere én is várom, hogy megossza, mert ez kegyetlen!

2010. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit tennék hozzá, hogy a poloskák nem 2-3 hónapig bírják kaja nélkül, mint azt valaki mondta, hanem akár 18 hónapra is képesek magukat hibernálni. Szal a kiéheztetés nem módszer egyáltaláln.
2010. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi is próbáltunk ellenük sok mindent, gőzölőt is. A nagyok megmurdeltak, a kicsik nem.

Az írtás 15ezer ft, amit kétszer csinálnak, az már ugye 30ezer.

4 hónapig próbáltunk küzdeni ellenük, így simán elköltöttünk ennyit feleslegesen, igaz sokat kinyírtunk. A férjem kapott egy rovarírtó ismerősétől olyan szert, amit ők használnak, kétszer le lett fújva a lakás, és eltűntek (egyébként ha jól csinálják, elsőre eltűnnek, nálunk is így volt. A második csak megerősítő írtás.) az ágy kidobás nem megoldás, mert mindenben megélnek, ami fából van! Ennyi erővel kidobhatna mindent az ember. Ruhába nem költöznek és nem élnek meg, csak a fában! A kisfiam kiságyának réseiben rengeteg volt, a gyereken meg nem látszott csípés soha.

2010. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Bocsi HOGY EZT MONDOM DE NEM LEHETTEK ENNYIRE BUTÁK. Először meg kell találni a fészket aztán szétfújni protect spray el a réseket és ennyi! ESTI BOGARAK ÉS A HŐRE JÖNNEK! IZZADÁSRA! Csak mert velem most is ez van és elvileg ki lett írtva! Minek dobáltok ki ágyat??
2014. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Utolsó, te vagy a buta. Ezeknek nincsen konkrétan egy fészkük, bárhol megtelepedhetnek, ahol el tudnak rejtőzni. És nem az izzadásra jönnek, hanem a szén-dioxid kibocsátás révén találja meg az embert. A sprayek meg semmit nem érnek ellenük.


Ha tudatlan vagy, legalább ne írjál már f-szságokat.

2014. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
25%

nem az írtó márkája a lényeg! a sima tescós, ezer ft-os poloskára való is megteszi! a lényeg, hogy NE HAGYD ABBA!!! mint a dug*st se szabad a felénél abbahagyni... ezeknek a rohad*koknak a petéje 3 hónapig is kelhet!! időjárás, hőmérséklet függvényében... aki már nem fújja be az ágyát 3 hét után, az ott t@szik rá, hogy néhány pete később kel ki és nem ért sz@rt se az eddigi írtással!!! legalább 3-4 HÓNAPIG hetente egyszer-kétszer jó alaposan be kell fújni az ágyat (és környezetét)!! ez a titka.... sok sikert mindenkinek


jah igen... a petéket semmivel se lehet elpusztítani!! talán a sósav... szóval ezért kell sokáig fújni

2014. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!