Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz a tiszavirágzás?...

Mikor lesz a tiszavirágzás? (2012)

Figyelt kérdés
Tiszaújvárosi vagyok, valaki nem tudja kb melyik nap ér ide? Vagy már lemaradtunk?
2012. jún. 17. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A ma reggeli hírekben mondta a rádió, hogy ma kezdődött!
2012. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A napokban van.
2012. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
De pontosan hány órakor? :/ mert mindig lekésem:D
2012. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emlékezetem szerint a 70-es években a tiszavirág nem a menetrend szerinti járattal jött.

A magas partfalba lerakott lárvák (akármik) ekkor kelnek ki, szárnyuk nő, a víz felett elvégzik a párosodást, a következő generáció megszületését biztosítják, majd a vízbe hullanak, és meghalnak. Ez utóbbi "jelenség" a virágzás.

De ez akkoriban napokig, kb. egy hétig tartott, nem olyan volt, mint egy vonat átmenő-forgalma, amiről le lehetett maradni. Azokban a napokban egész nap kint voltunk a vízen, fogtuk a tiszavirágot és azzal pedig a harcsát és egyebet. Napokig és nemcsak egy-két órahosszán át.

2012. jún. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Épp ma hallgattam reggel a rádióban hogy Szegednél most kezd megindulni, és még kb 1 hétig fog tartani. Állítólag a délutáni órákban érdemes várni.
2012. jún. 18. 11:43
 6/6 malaga válasza:
Legegyszerűbb ha a helyi horgászoktól érdeklődsz, általában a van előrajzás mikor már látnak néhányat repülni, és utána jön a virágzás. Persze minden év más, volt olyan, hogy kevéssével napokon keresztül repült, de legtöbbször, ha jók a feltételek 2-3 nap alatt lezajlik a rajzás, persze utána még fog repülni 1-2 napig kisebb mennyiségben de az már nem olyan.
2012. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!