Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja ezt sok ember?

Miért nem tudja ezt sok ember?

Figyelt kérdés
Sokak mondják, sőt leállnak velem vitatkozni, hogy pl.: egy kisemlősnek nem kell fehérje, így lisztkukac sem és gyászbogárlárva sem. Pedig általában minden állatnak kellenének ezek, akár kisemlős akár hüllő, akár madár. Persze a kutyák, macskák máshonnan szerzik meg ezt a fehérje szükségletet. Az érdekel miért hiszi azt sok ember, hogy az állatoknak nem kell fehérje bevitel? Szerintem minden állatnak kell kisebb-nagyobb mértékben, hiszen nem mindengyik ragadozó és rágcsáló, de ugyan úgy van nekik is húsuk és vérük aminek szüksége van állati fehérjére.. Nem értem, kezdek kételkedni magamban, hogy én vagyok a hülye, pedig sok helyen azt olvasom, hogy márpedig ez így van.. Ti sem adtok a kedvenceiteknek? És ha nem akkor miért?

2012. júl. 8. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért, azt hiszik?

Nekem aranyhörcsögöm volt, egyrészt a gabonában is van szerintem fehérje, ami az alaptáplálékük, másrészt kaptak tejterméket (sajt, tejföl, tej), meg tojást is.

2012. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és miért van az, hogy minnél később van annál bugyutábbak lesznek a kérdések? :D


amugy igen ez így van. sok ember csak megveszi az állatot és nem tudja mik az életfeltételei, táplálkozási szokásai. minimum a kisállatkereskedésben kéne elmondani, de sajnos saját tapasztalatból tudom hogy annyira sok butaság dől ki onnan, hogy elképesztő... néha bemegyek 1-2-be és csak random hülye kérdéseket teszek fel.. meghökkentő mennyi bugyuta válasz érkezik..

2012. júl. 9. 00:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor voltak egereim, időnként kaptak kutyakaját is ,száraz tápot vagy egy kis nedveset. Mindig szívesen megették. Én borsót meg mindenféle hüvelyest is adtam nekik. Egyébként a rágcsálók sokszor azért kannibálok (egymás farkát lerágják) vagy eszik meg az újszülött kölykeiket, mert fehérje hiányuk van.


Egyébként szerintem igazad van és minden állatnak a lehető legváltozatosabb étrendet kell biztosítani. Egy papagáj se éljen csak magokon...Nyilván nyers húst nem kell kínálgatni neki, de pl. gyümölcsöket igen :D


Jut eszembe, én remeterákokat tartok (szárazföldit), na azoknak aztán változatos kaját kell adni. Minden nap mást kapnak: szárított hal, paradicsom, répa, saláta, paprika, rizs, kenyér, főtt tojás kis héjjal, köles, csirkehús, csirkecsont, banán, sárgabarack, stb. Mindenből esznek. :)


Én a kutyának is adtam pl. hámozott/magozott gyümölcsöket és zöldségeket. Öreg korára már ritkábban kap, mert már nagyon kényes lett a gyomra. De pl. banánból is szoktam neki adni, a reszelt répát is imádja o.o

2012. júl. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én adok a papagájomnak csirkehusit és szereti!

2012. júl. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a hörinek adtam heti egyszer csirkehúst, meg volt egyszer egy csirkém, annak meg adtam lisztkukacot, tücsköt, meg gilisztát és mint egy tirex úgy rabolt rá. Volt egyszer ecsetfarkú pelém, annak adtam csótányt, tücsköt, gyászbogárlárvát és pl a nagy sáskát is úgy levadászta a kis pele, de a nagy csótánytól már félt.
2012. júl. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Antónia Virág:


Wow, nem gondoltam volna, hogy szereti :D Igaz, soha nem volt madaram...


Csak feketerigó fiókát neveltem félkopasz korától replülésig (utána madármenhelyre ment), de tényleg, annak is főtt, pépes tojást adtam (meg még mást). :) És hadd dicsekedjek egy kicsit: még repülni is sikerült megtanítanom :D

2012. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!