Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy mexikoi vorosterdu...

Van egy mexikoi vorosterdu madarpokom (Brachypelma Smithii), es az lenne a kerdesem hogy hogy tudjam a kezemhez szoktatni? KB.3 honapja van meg.

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia,én tapasztalt pókos vagyok..több száz példány volt már nekem és sok faját tartottam már..sose értettem,hogy egyesek miért akarják kézben tartani e szép díszes állatokat..melyeknek ugye mérgük van..Némelyiknek gyengébb némelyiknek toxikusabb..én azt ajánlom hogy ne probálkozz..de ha mégis..etetés után és csak ha nyugodt pókod van..
2009. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
először is a Pók nem azért van hogy simogassuk kezünkbe vegyük neked se tetszene ha egy nagyon nagy valami beletenne a kezébe.... amugy is a pókoknak mérgük van ami halálos is lehet inkább hagyd békén ezeket a nagyszerű lényeket nézni kell nem fogdozni
2009. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mekkora? cmben!ha még kicsi akkor egész nyugodtan megfoghatod,habár nekem csak egy brachypelma emiliám van,de ő már kb 7cm (csak a feje meg a potroha)és nem csípott meg!XDmult héten vettem kezembe először...

viszont nekem még nem volt smithiim és nem tudok róla sok infót,azt sem hogy mennyire agresszív!de én is ilyen pókot akarok venni...

2010. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Staropramen válasza:
ha nem egészen kicsi (mondjuk 3-4 vedléses) korától kezdted el, akkor már nem tudod kézhez szoktatni! amúgy, ha kicsi, akkor mondjuk hetente, kéthetente terelgesd rá a kezedre, hagyd, hogy sétálgasson rajta, de vigyázz, mert baromi gyorsak! érdemes mondjuk mindezt a földön, bútoroktól távol csinálni, hogy el lehessen kapni, ha "megugrana"!
2011. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A smithi nyugodt, kézhez szoktatható fajta. :) Nem mondom, hogy nyugodtan vedd kézbe, de meg lehet próbálni, lehetőleg vmi fölött, vagy a földön ülve, ha esetleg leesne, vagy leugrana, ne sérüljön meg, és persze bútoroktól távol, ne a szekrény mögül kelljen előhalászni. :)

Aki azt írta, hogy halálos a mérgük, annak ne higgy, baromira nem ért hozzá, egy tücsök számára halálos a pók mérge, egészséges felnőtt emberre nem vészes, hacsak nem vagy allergiás.

2012. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kronok válasza:

Jne higgy senkinek! Marasd le magad aztán az izomgörcsök közt fekve lesz időd átgondolni hogy milyen a mérge...

De ne izgulj, a lázról el fogja terelni a figyelmed a hányás és a fájdalom. ;) sok sikert a kézhez szoktatáshoz.

2015. nov. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!